Шеринг документів з Дії у відділі ЦНАП Новобасанської сільської ради

Дата: 14.02.2024 12:42

Відділ Центр надання адміністративних послуг Новобасанської сільської ради приєднався до шерингу документів з допомогою застосунку ДІЯ та сформував QR-код для шерингу документів в Дії.

Шеринг – це новітній спосіб надання копій цифрових документів. Він збільшив ефективність роботи ЦНАПів і скоротив час на обробку та перевірку документів заявників. Шеринг — це отримання копій цифрових документів підписаних особистим КЕП користувача Дії.

Для шерингу документа вам потрібно:
·Відкрити його у застосунку Дія;
·Працівник ЦНАПу зісканує сформований Дією штрих-код;
·Після цього ви надасте дозвіл на його шеринг у застосунку Дія;
·Цифрова копія документа буде надіслана до інформаційної системи ЦНАПу.

Верховною Радою 15.07.2021 року липня прийнятий Закон України “Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг” №1689-ІХ, підписаний Президентом України 6 серпня.

Основною метою закону про режим “без паперів” (paperless) є те, що державні органи в Україні не зможуть вимагати у громадян паперові документи, довідки та посвідчення, якщо ця інформація є в державних реєстрах.
Документ (Закон) запроваджує нові терміни, як-от “електронна публічна послуга”, “автоматичний режим надання електронної публічної послуги”, “комплексна електронна публічна послуга”, “система електронної взаємодії електронних ресурсів”, “публічна послуга” та інші, пов’язані з наданням (отриманням) електронних публічних послуг, а також встановлює особливості їх надання.

Документ також вносить зміни до Закону “Про адміністративні послуги”, необхідні для врегулювання питань, пов’язаних із наданням публічних послуг в електронній формі.

Користувач може поділитися копіями таких документів:
·Біометричні паспорти: ID-картка, закордонний паспорт
·Картка платника податків
·Довідка ВПО
·Свідоцтво про народження дитини
·Студенський (учнівський) квиток
·Військове посвідчення

Паспорти-книжечки зразка 1994 року та небіометричні закордонні паспорти, видані до 2015 року, не відображаються в Дії.

Більше інформації та інструкції з практичного використання можна дізнатися за посиланням:   https://paperless.diia.gov.ua/instruction/sering