Єсипок Андрій Анатолійович

ЄСИПОК АНДРІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ

(04.01.1994 – 29.08.2014)

Народився 04 січня 1994 року в багатодітній сім’ї в селі Вільховець (Борщівський район, Тернопільська область).

Навесні 1995 року родина переїхала до села Новий Биків. В 2000 році Андрій пішов до першого класу місцевої школи, яку закінчив в 2011 році. Через рік, в 2012 році, був призваний на військову службу, котру проходив в Житомирській області. Після завершення військової служби успішно склав іспити та розпочав навчання в Національній академії внутрішніх справ. З початком бойових дій на Донеччині в 2014 році вступив до батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Миротворець» при Головному управлінні Міністерства внутрішніх справ України в Київській області. 29 травня 2014 року був направлений в зону проведення антитерористичної операції в Донецьку область.

Загинув 29 серпня 2014 року під час виходу з оточення поблизу міста Іловайськ, на дорозі поміж селом Новокатеринівка та хутором Горбатенка (Донецький район, Донецька область). Накривши своїм тілом ворожу гранату, яка залетіла до кузова автомобіля, Андрій своїм мужнім вчинком врятував життя товаришів по зброї.

Похований в селі Новий Биків (Бобровицький районЧернігівська область).

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, Указом Президента України № 747/2014 від 29 вересня 2014 року - нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

В селі Новий Биків, в жовтні 2015 року, на будівлі місцевої школи, молодшому сержанту міліції Андрію Єсипку встановлено меморіальну дошку.

Одна з вулиць села Новий Биків названа в честь загиблого Героя.

ВІЧНА СЛАВА ГЕРОЮ!

СЛАВА УКРАЇНІ!