Новобасанська громада
Чернігівська область, Ніжинський район

ІНФОРМАЦІЯ ПРО СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ ОБ'ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРИАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

ІНФОРМАЦІЯ ПРО СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ

СТАНОВИЩЕ ОБ'ЄДНАНОЇ ТЕРИТОРИАЛЬНОЇ ГРОМАДИ 

    Територія Новобасанської об’єднаної територіальної громади, згідно з адміністративно-територіальним устроєм України, входить до складу Бобровицького району Чернівської області. Новобасанська об’єднана територіальна громада утворена шляхом добровільного об’єднання Новобасанської, Новобиківської, Білоцерківської, Веприцької сільських рад.

      До складу Новобасанської  об’єднаної територіальної громади входять населені пункти: село Нова Басань, село Новий Биків, село Старий Биків ,селище Чистопілля, село Білоцерківці, село Веприк з адміністративним центром в селі Нова Басань.

     Загальна площа  об’єднаної територіальної громади становить 23407,6га.

Новобасанська об’єднана територіальна громада має вигідне транспортне сполучення. Територією громади проходить автомобільна автодорога національного значення  Н-07 Київ-Суми-Юнаківка.

   Відстань від адміністративного центру громади до районного центру – 25 кілометрів.

   Відстань від адміністративного центру громади до обласного центру –130 кілометрів.

   Відстань від адміністративного центру громади до столиці  -73 кілометрів.

Гідрографічна сітка громади представлена річками  Недра та Супій, озеро Бродяга..

Територія Новобасанської об’єднаної територіальної громади є нерозривною, займає площу 241,5710 кв.км, її межі визначаються по зовнішніх межах юрисдикції рад територіальних громад, що об’єдналися.

Територія Новобасанської ОТГ становить 23407,06га в тому числі землі державної власності 3401,4 га, землі приватної власності 19018,52 га.

 Площа земель запасу і резервного фонду Новобасанської  об’єднаної територіальної громади складає 8,805 тис. га. Територія громади в достатній мірі забезпечена підземними водними ресурсами.

      На території Новобасанської  об’єднаної громади основною сферою виробництва є сільське господарство: ТОВ «Наташа-Агро», Новобасанське відділення ТОВ «Земля і Воля», ТОВ «Дружба-1», АТОВ «Дніпро», СФГ «Вікторія» та ТОВ «Козацьке», ФГ «Старобиківське», ТОВ «Євгоагромаркет»,»Земледар» (фермер Семип’ядний О.П.), ФГ «Незалежність», ТОВ «Козацьке», ПП «Агропрогрес», ТОВ «Олександрівка –Агро».

       На території с.Нова Басань функціонує мале підприємство «Арокс»(виготовляють вентиляційні системи та сміттєпроводи),  працює 6 пилорам, де виробляється різна продукція з деревини, СПД «Овсепян Р.С.» , цех по виробництву тротуарної плитки. В с. Новий Биків функціонує ТОВ «Адам Компані» (сітроцех) , Новоселицьке лісництво.               

        Загальна чисельність населення громади 5787 осіб.

 Загальна демографічна ситуація на території громади характеризується від’ємним природним приростом населення. За 2017 рік народилося 25 дітей, померло – 127  осіб.

     Серед уразливих груп населення на території громади проживають 3 тимчасово переміщених особи, 48 інвалідів, 2034 пенсіонерів, 60 учасників АТО, 7 дітей сиріт.

       На території громади функціонують 4 загальноосвітні навчальні заклади, 2 дошкільних навчальних закладів та НВК.

В Новобасанській ЗОШ І-ІІІ ст.навчається 163 дітей, в Новобасанській ЗОШ І-ІІ ст..- 32 дітей, в  ДНЗ «Зернятко» - 42 дітей, в Новобиківській ЗОШ І-ІІІ ст.. - 210 дітей, в  ДНЗ «Яблунька - 77 дітей, в Старобиківському НВК - 34 дітей, в Білоцерківській ЗОШ І-ІІ ст.- 27 дітей.

 Медичну допомогу мешканцям громади надає комунальна установа КЛПЗ «Бобровицька центральна лікарня», яка розташована в районі.

  В громаді працює дві сільські лікарські амбулаторії по наданню первинної допомоги, інфекційне відділення, 3 ФАПи, та 2 швидкі допомоги.  В громаді функціонують 5 клубних установ, 5 сільських бібліотек.

    На території громади функціонують релігійні громади Української православної Церкви Київського Патріархату, Української православної церкви Ніжинської Єпархії Свято-Космо-Даміанської парафії, громада Свідків Єгови, Релігійна громада Української православної церкви Свято-Успенської парафії та релігійна громада Української православної церкви Свято-Федосіївської парафії.

     В громаді створено 2 футбольні команди ФК «Нова Басань (хлопці різної вікової категорії) та футбольна команда дівчат «Хуторянка».

     В 2018 році відповідно до структури Новобасанської сільської ради створено сектор з питань цивільного захисту населення, надзвичайних ситуацій, мобілізаційної роботи, військового обліку громадян та охорони праці.

         В громаді функціонують дві місцеві пожежні охорони.

                            ОЦІНКА ДОХОДІВ СІЛЬСЬКОГО БЮДЖЕТУ НА 2018 РІК

          Проект бюджету Новобасанської  ОТГ на 2018 рік  сформований на підставі Бюджетного кодексу України, Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік»,  відповідно до статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших законодавчих актів, що стосуються місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин.

          Дохідна частина Новобасанського сільського бюджету на 2018 рік розроблена відповідно до норм чинного Податкового та бюджетного законодавства, і становить 39020,074 тис. грн., в тому числі  загального фонду -38723,300 тис. грн., спеціального фонду -296,774 тис.грн.

Код 11010000

"Податок та збір на доходи фізичних осіб"

Прогноз надходжень податку та збору на доходи фізичних осіб на 2018 рік, розрахований із урахуванням прогнозного обсягу фонду оплати праці, рівня середньої заробітної плати, а також бази оподаткування з інших доходів та ставок оподаткування доходів фізичних осіб, становить 13878,3 тис. грн.

Код 14000000

                ВНУТРІШНІ ПОДАТКИ НА ТОВАРИ ТА ПОСЛУГИ

"Акцизний податок з вироблених в Україні підакцизних товарів (продукції)", «Акцизний податок з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції), «Акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів»

Внутрішні податки на товари та послуги прогнозна сума надходження до сільського бюджету на 2018 рік  становить 1184,9 тис. грн.,

в т.ч.

-акцизного  податку з вироблених в Україні підакцизних товарів до сільського бюджету на 2018 рік становить 202,5 тис. грн.

-акцизний податок з ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) до сільського бюджету на 2018 рік становить 800,0 тис. грн.

-акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів до сільського бюджету на 2018 рік становить 182,4 тис. грн.

Розрахунок прогнозу надходжень акцизного податку з вироблених в Україні підакцизних товарів на 2018 рік, здійснено на підставі динаміки надходжень за попередні роки, очікуваного надходження у 2018 році  визначений з врахуванням прогнозних показників індексу споживчих цін, темпів реалізації оподатковуваних товарів на 2018 рік і становить 1184,9 тис. гривень..

Код 18010000

"Податок на майно"

Прогнозна сума надходжень податку на майно у 2018 році до сільського бюджету становить 3666,5 тис. гривень.

Розрахунок здійснено з урахуванням динаміки надходжень за попередні роки, надходжень поточного року, проведення індексації грошової оцінки земель. Також врахована динаміка оформлення земельних часток (паїв) спадкоємцями цих земельних ділянок, які раніше не були переоформлені.

Код 18050000

"Єдиний податок"

Прогнозний показник надходжень єдиного податку до сільського бюджету у 2018 році визначений з врахуванням прогнозних показників, змін до бюджетного та податкового законодавства, збільшення мінімальної заробітної плати і становить 4740,9 тис. гривень.

Прогнозний обсяг податкових надходжень до загального фонду становить 15151,500 тис. гривень.

Бюджетоутворюючими платниками податків Новобасанської ОТГ є:

-  ТОВ «Наташа-Агро», Новобасанське відділення ТОВ «Земля і Воля», ТОВ «Дружба-1», АТОВ «Дніпро», СФГ «Вікторія» та ТОВ «Козацьке», ФГ «Старобиківське», ТОВ «Євгоагромаркет»,»Земледар» (фермер Семип’ядний О.П.), ФГ «Незалежність», ТОВ «Козацьке», ПП «Агропрогрес», ТОВ «Олександрівка –Агро»;

- приватні підприємці.

Неподаткові надходження заплановані в розмірі 67,6 тис. грн. та складаються з надходжень від від власності та підприємницької діяльності (3,3 тис. грн..) адміністративних зборів та платежів, доходів від некомерційної господарської діяльності(64,3тис. грн.). плати за надання інших адміністративних послуг (52,6 тис. грн.), держ. мита (11,7 тис. грн.)  

          Трансферти з державного бюджету до загального фонду селищного бюджету заплановані в розмірі 15185,1 тис.  гривень, з них:

      освітня субвенція – 11071,9тис. гривень;

     медична субвенція – 4113,2 тис. гривень.  

          По спеціальному фонду селищного бюджету надходження прогнозовані в сумі 296,774 тис. гривень – це власні надходження бюджетних установ (1703 тис. гривень), надходження екологічного податку (136 гривень),кошти від пайової участі (84,9тис.грн.),власні надходження (170,3 тис.грн.), кошти від продажу землі і нематеріальних активів –(15,4 тис. грн.).

  ПОЯСНЕННЯ ЩОДО ВИДАТКІВ В РОЗРІЗІ ГОЛОВНИХ РОЗПОРЯДНИКІВ БЮДЖЕТНИХ КОШТІВ

Видатки по галузях бюджетної сфери заплановані відповідно до  динаміки соціальних стандартів встановлених законодавством України, передбачено підвищення розміру мінімальної заробітної плати з 1 січня – 3723,0 грн. на місяць. Розмір посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС з 1 січня передбачено в розмірі 1762,0 грн. Прожитковий мінімум на 1 особу з 1 січня 1700,0 грн., з 1 липня 1777,0 грн., з 1 грудня 1853,0 тис. грн.

Апарат  Новобасанської сільської ради

У сільському  бюджеті Новобасанської  ОТГ на 2018 рік видатки для всіх відділів та секторів які входять до структури апарату управління Новобасанської сільської  ради, та  закладів ДНЗ «Зернятко» та «Яблунька»  передбачено в сумі 23451,574 тис. грн., у тому числі по загальному фонду – 20072,071 тис. грн., по спеціальному –3379,503 тис. гривень. З яких на оплату праці передбачено 9992,321 тис.. гривень або 42,6 відсотка від загального обсягу видатків. На оплату енергоносіїв – 537,319 тис. гривень або 2 відсотки. Видатки бюджету розвитку передбачені в розмірі 3082,729 тис. грн.в т.ч.за рахунок коштів , що передаються із загального фонду до бюджету розвитку (спеціального фонду)  

За бюджетною програмою " Організаційне, інформаційно-аналітичне та матеріально-технічне забезпечення діяльності обласної ради, районної ради, районної у місті ради (у разі її створення),міської селищної, сільської рад" (КПКВКМБ 0110150*) видатки загального фонду сільського бюджету передбачені в обсязі 6023,328 тис. гривень.

За бюджетною програмою "Надання дошкільної освіти(КПКВКМБ 0111010*) передбачено видатки у загальному обсязі 3610,425 тис. грн., у тому числі загального фонду сільського бюджету передбачені в обсязі 3454,4250 тис. грн., видатки спеціального фонду складають 156,0 тис. гривень.

За бюджетною програмою "Забезпечення діяльності палаців i будинків культури, клубів, центрів дозвілля та iнших клубних закладів(КПКВКМБ 0114060*) передбачено видатки загального фонду в обсязі 594,409 тис. грн., з яких 558,909 тис. грн. направлено на оплату праці,30,500 тис. грн на оплату енергоносіїв. Для проведення культурно-масових заходів заплановано 5000,0 тис. грн.

Видатки за бюджетною програмою "Організація благоустрою населених пунктів"(КПКВКМБ 0116030*) у сільському  бюджеті громади на 2018 рік в цілому передбачені у сумі 605,240 тис. грн., з них по загальному фонду –605,240 тис. грн.. Для оплати вуличного освітлення в програмі передбачено180,819 тис. грн. 

 У бюджетній програмі «Інші заклади та заходи» (КПКВКМБ 0113242*) для надання соціальної допомоги населенню розроблена підпрограма «Надання соціальної допомоги населенню», яка дозволяє надавати допомогу мешканцям громади, які опинились в складних життєвих обставинах. Та оплачувати видатки пов’язані з похованням одиноких громадян. Сума коштів передбачених для реалізації бюджетної програми - 150,0 тис. грн. (загальний фонд) або 3,87 відсотока від суми власних надходжень доходної частини загального фонду.

На реалізацію бюджетної програми "Забезпечення діяльності водопровідно-каналізаційного господпрства" (КПКВКМБ 0116013*) передбачені асигнування по загальному фонду у сумі 60,0 тис. гривень для оплати енергоносіїв .

Видатки за бюджетною програмою «Забезпечення діяльності місцевої пожежної охорони» (КПКВКМБ 0118130) передбачені видатки загального фонду сільського бюджету  передбачені  в обсязі 1104,850 тис. грн..,

За бюджетною програмою "Утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету" (КПКВКМБ 017461*)видатки спеціального фонду сільського  бюджету передбачені в обсязі 3033,067 тис. гривень. За рахунок передачі коштів із загального фонду до бюджету розвитку (спеціального фонду) 2932,729 тис. грн. та надходжень до доходної частини спеціального фонду від від пайової участі у розвиток інфраструктури населеного пункту  84,938 тис. грн.,та від надходження коштів від продажу земельної ділянки несільськогосподарського призначення в сумі 15,400 тис. грн

Видатки за бюджетною програмою "Природоохоронні заходи за рахунок цільових фондів " (КТКВКМБ 0118340*)у сільському  бюджеті громади на 2018 рік передбачені у сумі 136. грн. по спеціальному фонду.

Обсяг витрат за бюджетною програмою " Субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері охорони здоров’я за рахунок коштів медичної субвенції" (КПКВКМБ 0119410) передбачається у сумі 4113,2 тис. гривень. Для передачі коштів медичної субвенції на вторинний  рівень згідно Закону України «Про державний бюджет на 2018 рік»

         Обсяг витрат за бюджетною програмою " Субвенція з місцевого бюджету на здійснення переданих видатків у сфері освіти за рахунок коштів освітньої субвенціїї" (КПКВКМБ 0119310) передбачається у сумі11071,900 тис. гривень. Для передачі коштів освітньої субвенції на вторинний  рівень згідно Закону України «Про державний бюджет на 2018 рік».

 

Начальник фінансового відділу

Новобасанської сільської ради                                                                                                                   Л.І. Король

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь