БОТУЛІЗМ – ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО

Дата: 23.01.2023 10:24

Незважаючи на численні попередження медиків про ризики захворіти на ботулізм, потужну масово-роз’яснювальну роботу щодо небезпеки вживання продуктів харчування, які можуть призвести до цього небезпечного захворювання, громадяни, ігноруючи переконливі прохання лікарів не використовувати в їжу, наприклад, в’ялену непатрану рибу, продовжують опинятися на лікарняних ліжках у стані, що загрожує життю людини.
Так у  цьому році перший випадок отруєння ботулотоксином на Чернігівщині: 8-річна жителька Ніжинського району після можливого вживання копченої річної риби 11 січня потрапила до реанімаційного відділення КНП «Чернігівська обласна дитяча лікарня» у важкому стані з діагнозом «ботулізм», який встановлено клінічно.

З’ясовано, що дівчина разом із членами своєї родини могла з’їсти заражену ботулотоксином рибу, а тепер за її життя борються медики – введено протиботулінічну сироватку, застосовується симптоматичне лікування.
Нагадаємо: протягом минулого року на Чернігівщині зафіксовано 6 випадків ботулізму, 1 людина померла.
Нагадуємо – ботулізм – вкрай небезпечне гостре інфекційне захворювання, що часто-густо здатне призвести до смерті людини. Тому єдиний метод уникнення захворювання – виважено ставитися до вживання в’яленої, копченої, солоної та консервованої риби, м’ясних та грибних консервів. Також не варто купувати продукти харчування на стихійних ринках, а готувати їжу слід згідно з рецептами, що унеможливлюють небезпеку захворіти.
Пам’ятайте – ваші харчові вподобання не варті можливої шкоди для здоров’я!

Держпродспоживслужба