Заходи до Дня пам'яті жертв Голодоморів

Дата: 26.11.2022 03:03

25 листопада 2022 року відбулося покладання квітів до пам’ятного хреста «Жертвам голодомору 1932-1933 років».

У заході взяли участь представники органів місцевого самоврядування, організацій та установ Новобасанської громади.

Ми схиляємо голову перед однією з найстрахітливіших і найсумніших дат не тільки в нашій, а й у світовій історії – 90 - ми роковинами голодомору 1932-33 рр., який знекровив і спустошив нашу землю, забрав мільйони життів її безневинних дітей.

Сучасна російсько-українська війна – це ще одна спроба скорити нашу країну. Намагання знищити енергетичну інфраструктуру країни-це черговий акт геноциду росії проти українського народу в ХХІ столітті. На окупованих територіях рашисти знову, як і в роки СРСР, знищують пам’ятні знаки, меморіальні таблички, музейні експонати про ті страшні часи.

Наш обов’язок сьогодні – зберегти пам’ять про всіх, хто 90 років тому не дожив, не долюбив…Це пам’ять про живих і ненароджених. Ніхто не має про це забувати. Нехай пам’ять про всіх невинно убієнних живе в наших серцях та гуртує у спільній боротьбі за свободу та гідність українського народу.
  Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні.
  Меморіальні заходи з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів та 90-х роковин Голодомору 1932-33 років в Україні триватимуть й у суботу. В усіх старостинських округах відбудуться заходи по вшануванню пам’яті жертв голодоморів. Мешканці громади долучаться до акції «Засвіти свічку» о 16-00 год. Кожен громадянин може запалити свічку і встановити її на підвіконні, ушанувавши таким чином пам’ять мільйонів українців, яких було вбито голодом в Україні.
  За даними науково-демографічної експертизи, загальна кількість людських втрат від Голодомору 1932-33 років становить майже 10 млн. осіб, а втрати українців у частині ненароджених становлять понад 6 млн.
  Їх імена навічно увійшли у «Національну книгу пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні».

Вічна пам’ять жертвам голодоморів!