Обережно міни!!!

Дата: 05.08.2022 21:53

Звертаємося до всіх жителів Новобасанської громади бути надзвичайно обережними під час пересування, оскільки через необережність можна натрапити на міну.
На жаль, 3 серпня о 14 год. 05 хв. в селі Новий Биків по вул. Петрівській під час проведення обкошування узбіччя проїжджої частини дороги стався випадок підриву трактора МТЗ-82.
 Внаслідок вибуху в трактора пошкодилося переднє колесо. Щодо водія, то він не травмувався.
Під час огляду прилеглої території, вибухотехніки виявили ще дві міни — протитанкові. Їх знешкодили.

Будьте надзвичайно обережні!

Основні правила поведінки в небезпечному районі

Ø Ретельно навчайтесь розпізнавати міну (ВНП) або її частини;

Ø  Будьте обережні на колишніх військових позиціях, контрольних дорожніх пунктах, аеродромах, місцях переправи через водні перешкоди  і колишніх оборонних укріпленнях:

якщо виявили ознаки мінного поля, попереджувальні знаки або альтернативне маркування, помітили: нагромадження каміння, дерев’яні палки, різнокольорові стрічки та ін.;

якщо помітили кістки або скелети тварин, що залишились на місцевості;

якщо помітили необроблені ділянки землі, порушену рослинність або шар ґрунту;

якщо помітили на місцевості низькі кілки, електричні дроти або розтяжки;

якщо помітили на місцевості демаскуючі ознаки встановлення мін: коробки, укупорку, дроти, чеки, пластикові кришки, огороджені ділянки на місцевості тощо.

ЗАПАМ’ЯТАЙ: “Якщо сумніваєшся – не заходь в підозрілу зону. Повернись назад!"

Основні правила пересування на небезпечній території

Ø  При русі дотримуйтесь доріг з твердим покриттям. Намагайтесь рухатись по сліду іншого транспортного засобу.

Ø  Будьте обережні, помітивши залишений або підірваний транспортний засіб на дорозі або узбіччі. Обережно обійдіть або об’їдьте перешкоду якомога далі від неї.

Ø  Не зходьте з дороги (стежки) на узбіччя в туалет.

Ø  Будьте обережними на старих дорогах. Довідуйтесь у місцевих мешканців про інциденти на цій території.

Ø  Рухайтесь в колону по одному з дистанцією – 10-20 м;

Ø  Не протикайте нічим землю, не тягніть нічого, особливо дріт, не торкайтеся до предметів, які знаходяться поблизу. Задайте собі питання: чому цей предмет знаходиться тут?

Ø  Зберігайте пильність, будьте уважними і це врятує вам життя.

ЗАПАМ’ЯТАЙ: “Надмірна допитливість та цікавість в небезпечному районі призводить до смерті або каліцтва”

Вагаєшся – не заходь в підозрілу зону. Повернись назад!"

НЕБЕЗПЕЧНО – МІНИ!

Основні правила поведінки при зіткненні з міною або іншим ВНП в пішому порядку:

Ø  При зіткненні з міною завжди будьте пильними і спостережливими – це дасть Вам можливість завчасно помітити демаскуючі ознаки небезпечного району, міни – ще до зіткнення.

Ø  Якщо поряд знаходяться люди подайте команду: “МІНА!”, або “СТІЙ, МІНА!”. Перевірте місцевість біля своїх ніг наявність дротяних розтяжок чи інших предметів.

ЗАПАМ’ЯТАЙ: “Всі знаки на місцевості, що викликають сумнів, необхідно розглядати як попередження про небезпеку!”