Бобровицьке управління Держпродспоживслужби надає поради споживачам, як захиститися від фальсифікованих та неякісних ветеринарних лікарських засобів.
Потрібно дотримуватися наступних кроків, які допоможуть мінімізувати ризики від придбання фальсифікованих та неякісних лікарських засобів:
- купувати ліки в легальних мережах розповсюдження — аптечних закладах (спеціальних ліцензованих установах – ветеринарних аптеках, лікарнях, кіосках) Не потрібно купувати ліки у приватних осіб, за оголошенням, в інтернеті, на розкладках та інше.
- вимагати фіскальний чек;
- у разі сумніву щодо якості лікарського засобу слід вимагати сертифікат якості, що видається виробником (для імпортованих лікарських засобів — імпортером);
- усі ліки, що ввозяться на територію України з метою подальшої реалізації, підлягають державному контролю.
- остерігатися товарів з підозріло низькими цінами.
- Обов’язково перевіряйте зовнішній вигляд упаковок, їх цілісність, колір етикеток (порівнювати із попереднім придбаним лікарським засобом), наявність серії, та терміну придатності.
- Слід перевірити на предмет ушкодження, наявності деформації упаковки в наслідок падіння, можливість пошкодження ліків всередині, а також на предмет просочування, витоку вмісту, забруднення, осаду, помутніння, зменшення кількості вмісту тощо.
- Купівля ветеринарних лікарських засобів з лотків несе загрозу здоров’ю вашої тварини тварин, а також власнику тварини.
Нерідко є випадки реалізації ветеринарних препаратів в місцях продажу домашньої птиці на ринках та місцях реалізації кормів для тварин де відсутні умови для їх зберігання, що в свою чергу впливає на якість ветеринарних препаратів та подальшу їхню ефективність.
Якщо ж споживач придбав, на його думку, ветеринарні препарати сумнівної якості, то він повинен звернутися зі скаргою (заявою) до Бобровицького управління Держпродспоживслужби щодо перевірки якості вказаного препарату або здійснення перевірки суб'єкта господарювання, у якого цей препарат був придбаний.