Дотримуйтесь правил пожежної безпеки у релігійних закладах під час святкових заходів.

Дата: 21.04.2022 14:32

Великдень – одне з важливіших та довгоочікуваних християнських свят. В цей світлий день відбуваються святкові служби та посвячення пасхальних страв, тож у храмах та церквах збирається велика маса людей і під час літургії священнослужителі, а також віруючі використовують відкритий вогонь, що є вкрай небезпечним при значному скупченні людей. Окрім цього під час святкових заходів у храмах масово запалюють свічки, тому найменша необережність чи недогляд може призвести до пожежі. Культові споруди належать до пожежонебезпечних будівель і є об'єктами з масовим перебуванням людей. Ці споруди зазвичай становлять історичну, культурну, архітектурну та духовну цінність. Крім цього, старі культові споруди переважно зведені з використанням дерев'яних матеріалів. Пожежі, що виникають у таких спорудах, є резонансними, завдають як матеріальних, так і великих моральних збитків державі та суспільству. Основними причинами виникнення пожеж у релігійних закладах є недбале ставлення до правил пожежної безпеки при влаштуванні й експлуатації електроустановок та необережне поводження з відкритим вогнем.

На підставі вищевикладеного, з метою попередження виникнення пожеж у культових спорудах, травмування і загибелі відвідувачів та прихожан під час святкування Великодня, служителям культових споруд необхідно провести ряд організаційних і практичних заходів, спрямованих на забезпечення пожежної та техногенної безпеки у храмі. Так слід звернути на стан утримання електрогосподарства та приладів опалення, шляхів евакуації, протипожежного водопостачання та сигналізації, виконання заходів безпеки при користуванні свічками, наявність в будівлях вогнегасників, знаків пожежної безпеки, залучити до чергування членів добровільної пожежної охорони (пожежної дружини, пожежної команди), роз’яснити порядок дій на випадок виникнення пожежі служителям культових споруд і прихожанам.

Ніжинське РУ ГУ ДСНС України у Чернігівській області нагадує громадянам, що під час відвідування церков та храмів слід пам’ятати:

• будьте обережні при запалюванні свічок зі свічників, закочуйте рукава одягу;
  • під свічкою тримайте шматок картону, щоб гарячий віск не потрапив на шкіру і ви не впустили запалену свічку на одяг;
  • підв’язуйте міцно хустки і прибирайте волосся, зменшуючи ризик потрапляння їх на вогонь свічки при нахилі голови;
  • слідкуйте за дітьми, щоб вони не поставили запалену свічку поруч з одягом;
  • не заносьте з собою і не запалюйте замість свічок легкозаймисті предмети і рідини, наприклад целулоїдні іграшки, сірники і запальнички;
  • намагайтеся дотримуватися відстані від інших прихожан, не скупчуйтесь в одному місці;
  • у разі загоряння одягу швидко скиньте його, постарайтеся загасити вогнегасником або накрийте щільною тканиною;
  • вивчить планування молитовного залу і в цілому будівлі церкви, щоб знати шляхи евакуації, яких обов’язково має бути кілька, а всі двері на вихід відкритими;
  • у разі спрацювання пожежної сигналізації та системи оповіщення про пожежу негайно покиньте молитовний зал, не створюючи паніки і тисняви
  • при пожежі або іншій надзвичайній ситуації телефонуйте за номером «101» - з будь якого телефону цілодобово.