Щодо застосування РРО/ПРРО підприємцями, які здійснюють свою діяльність на території села

Дата: 21.01.2022 11:20

Головне управління ДПС у Чернігівській області інформує, що Кабінет Міністрів вніс зміни постановою від 23.12.2021 року № 1359 до постанови від 23.08.2020 року №1336 «Про забезпечення реалізації ст.10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме:

РРО/ПРРО можуть не застосовувати ФОП що знаходяться на єдиній системі оподаткування та проводять свою діяльність на території села. При цьому такі підприємці зобов’язані вести належним чином зареєстровану книгу обліку розрахункових операцій та розрахункову книгу.

Для таких ФОП існує обмеження щодо річного доходу, яке складає 167 мінімальних заробітних плат на один такий об’єкт продажу товарів.

Постановою №1359 встановлені виключення щодо невикористання РРО/ПРРО за наявності хоча б однієї за таких умов:

• така роздрібна торгівля здійснюється в торговельному об’єкті,  в якому також здійснюється торгівля підакцизними товарами;
  • такими ФОП також здійснюється дистанційна торгівля, зокрема через інтернет;
  • сільськими радами та радами ОТГ прийнято рішення про обов’язкове застосування на території села РРО/ПРРО.

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області