Відкриття світлиці в селі Білоцерківці

Дата: 04.11.2021 19:36

Ідея зберегти спадщину села Білоцерківці виникла в бібліотекаря Ольги Олійник та завідуючого будинком культури Андрія Заболотнєва, адже нині всі свої оселі оновлюють на сучасний лад, а мине ще кілька років, і молоде покоління навіть не уявлятиме, як раніше жили їхні бабусі та прабабусі, з чого їли, у що вдягали. Тож у Білоцерківцях вирішили зберегти народне надбання для майбутніх поколінь і помістити його в єдину кімнату - світлицю, яку можуть відвідувати всі охочі. Зносили сюди столи, лавки, рушники, вишиванки, глиняний посуд, речі домашнього вжитку, картини, старовинний одяг й оформили все у вигляді сільської світлиці.

На канікули, у літню відпустку до Білоцерківців приїжджають багато дітей і дорослих. Тепер і місцеві жителі, й гості можуть ознайомитись із витоками історії, завітавши до світлиці. А може, навіть хтось принесе в подарунок до сільського куточка історії з горища давно забуту старовинну річ....