Робоча зустріч партнерів з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

Дата: 23.10.2021 18:11

У п'ятницю, 22 жовтня, заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів Валерій Мозговий уязв участь у робочій зустрічі партнерів з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу в с.Вертіївка Ніжинського району  Чернігівської області за участі голови районної державної адміністрації Григорія Ковтуна, генерального директора КНП «ЧОМЦСЗНХ» Миколи Дейкуна, заступника директора проєкту USAID «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» РАТН Ольги Павлової, консультанта РАТН Ніни Товчиги, завідувача відділу медичної статистики та забезпечення функціонування медичних інформаційних систем КНП «ЧОМЦСЗНХ» Наталії Гуні, медичного директора з амбулаторно-поліклінічної роботи КНП «ЧОМЦСЗНХ» - експерта з фтизіатрії УОЗ Чернігівської ОДА Жанни Карпенко, завідувача амбулаторно-поліклінічного відділення протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу КНП «ЧОМЦСЗНХ» Ірини Тесленок - експерта з ВІЛ-інфекції/СНІДу УОЗ Чернігівської ОДА, голови правління БО «Чернігівська МЕРЕЖА» Анджели Мойсеєнко, голів об’єднаних територіальних громад та керівників закладів охорони здоров’я Ніжинського району.

Метою зустрічі було налагодження співпраці між об'єднаними територіальними громадами, фтизіатричною службою та первинною ланкою медицини щодо підсилення цілісності та послідовності надання медичної допомоги та соціально-психологічного супроводу мешканцям Ніжинського району Чернігівської області, що стикаються з туберкульозом, на засадах людино-орієнтованого підходу

Під час зустрічі був представлений детальний аналіз ситуації, ключові виклики/прогалини у сфері надання послуг з ТБ, ТБ/ВІЛ в амбулаторних умовах Ніжинського району, представлено наявні обласні ресурси та можливості у протидії ТБ, ТБ/ВІЛ, обговорено основні практичні аспекти  із виявлення та організації лікування ТБ, ТБ/ВІЛ, підтримки роботи пересувної рентгенологічної лабораторії, транспортування біоматеріалів, організації медико-соціального та психологічного супроводу.