Одноразове добровільне декларування дає можливість легалізувати доходи, з яких не були сплачені податки

Дата: 20.08.2021 09:01

Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації

З 1 вересня 2021 року по 1 вересня 2022 року громадяни матимуть право подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать, і з яких не були сплачені податки і збори до 1 січня 2021 року.

Начальниця Головного управління ДПС у Чернігівській області Людмила Слотюк окреслила основні тези щодо кампанії, яка стартує 1 вересня.

Скористатися одноразовим добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, (у тому числі самозайняті особи) та фізичні особи - нерезиденти, які  на момент отримання об'єкту декларування були резидентами і які є чи були платниками податків.

Прийнятий закон – це спосіб цивілізованої легалізації активів, які були приховані від оподаткування, - зазначила Людмила Слотюк, звертаючись до платників податків Чернігівщини.

Держава дає можливість повернути гроші та інші активи у прозорий легальний обіг. Це можуть зробити, наприклад, ті, хто отримував зарплату у конверті, працював без оформлення трудових відносин тощо.