Новобасанська громада
Чернігівська область, Ніжинський район

ПРО ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ЩОДО ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ, РЕОРГАНІЗАЦІЇ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ НА ТЕРИТОРІЇ НОВОБАСАНСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ

Дата: 12.08.2021 16:25
Кількість переглядів: 362

Фото без опису

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПРОВЕДЕННЯ ГРОМАДСЬКОГО ОБГОВОРЕННЯ ЩОДО ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ, РЕОРГАНІЗАЦІЇ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ НА ТЕРИТОРІЇ новобасанської сільської РАДИ

  

1. Найменування організатора громадського обговорення - Новобасанська рада.

 

2. Мета: врахування думки жителів Новобасанської громади щодо перейменування ЗЗСО та філій, реорганізації ЗЗСО у філії опорного закладу.

Запрошуємо вас долучитися до громадського обговорення реалізації стратегічних цілей розвитку освіти Новобасанської сільської ради, спроможної мережі закладів загальної середньої освіти.

 

Обговорення відбувається відповідно до пункту 30 частини 1 статті 26, статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 78 Господарського кодексу України, пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій», постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 2020 року № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів», Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій», Законів України «Про освіту», до Закону України “Про повну загальну середню освіту” від 18 березня 2020 року.

Зокрема Стаття 32 про «Утворення, реорганізація, ліквідація та перепрофілювання закладу загальної середньої освіти» говорить:

1. Рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники).

2. Мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади.

У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти.

Реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проєкту, відповідного рішення засновника.

 

Станом на сьогодні на території Новобасанської сільської ради функціонують 5 ЗЗСО, з них: ЗЗСО І-ІІІ ступенів -3 (Новобасанський -209 учнів, Новобиківський – 183 учні, Вороньківський – 128 учнів). 2 заклади І-ІІ ступенів (Старобиківський – 33 учні, Білоцерківський – 17 учнів).

Значна видаткова частина бюджету громади використовується на забезпечення надання освітніх послуг. Заклади з нижчою фактичною наповнюваністю класів у порівнянні з розрахунковою є найбільш затратними комунальними установами (у перерахунку на одного учня). За критерієм спроможності освітньої мережі, у порівнянні 1-4 класи, 5-9 класи та 10-11 класи, саме в старшій школі індекс спроможності є найнижчим. Розпорядник коштів (фінансовий відділ Новобасанської сільської ради), керуючись пунктом 28 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого КМУ від 28.02.2002 №228, встановлює, що витрати повинні бути приведені у відповідність з бюджетними асигнуваннями. Надмірні витрати на утримання ЗЗСО позбавляють можливості реінвестувати кошти громади у розвиток закладів, які забезпечують більш високу якість освітніх послуг.

Створення  громади надало жителям наших сіл широкі можливості для формування своєї унікальної та ефективної системи управління освітньою сферою, яка в кінцевому рахунку допоможе підвищити якість освітніх послуг і заощадити кошти громади.

Заходи з оптимізації шкільної мережі планується провести з метою створення єдиного освітнього простору, раціонального та ефективного використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб учнів та вихованців. Дія прийнятого рішення поширюватиметься на учнів та їх батьків.

Отже, можливими варіантами вирішення питання щодо перспективного планування спроможної освітньої мережі на території Новобасанської сільської ради пропонуються на розгляд та громадське обговорення наступне:

- Білоцерківський ЗЗСО І-ІІ ступенів реорганізувати у філію опорного закладу (буде визначений за результатами конкурсу) з 1 вересня 2021року.

Формат проведення громадського обговорення: у зв’язку з дією постанови Кабінету Міністрів України “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” від 09 грудня 2020 р. № 1236 (зі змінами) та забороною масових зібрань, пропозиції та зауваження приймаються у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою с.Нова Басань, вул. Шевченка, 49. Також, із дотриманням усіх заходів безпеки публічне громадське обговорення передбачатиме проведення в с.Білоцерківці зустрічей з громадськістю за окремим планом.

До участі в обговоренні запрошуються всі  мешканці Новобасанської територіальної громади.

3. Свої зауваження та пропозиції просимо подавати з 13 серпня 2021 року по 19 серпня 2021 року на поштову адресу: вул. Шевченка, 49 с. Нова Басань та електронну адресу: 04414721@mail.gov.ua

4. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Новобасанської сільської ради.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь