Зміни в організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги з 01 вересня 2021 року

Дата: 06.05.2021 10:01

Кабінетом Міністрів України 29 березня 2021 року прийнято постанову № 277 «Про додаткові заходи щодо організації виплати і доставки пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України». У зв’язку з цим, Пенсійний фонд України до 1 вересня 2021 року проведе конкурс для вибору організацій, які здійснюватимуть виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів пенсій у межах України. До визначення переможців конкурсу, виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України, буде здійснювати АТ «Укрпошта».

З 1 вересня 2021 року отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за місцем фактичного проживання наступні одержувачі:

- особи з інвалідністю І групи;

- особи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії не здатні до самообслуговування та потребують постійного стороннього догляду;

- особи, які досягли 80-річного віку;

- одержувачі державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та допомоги на догляд.

Крім того, такі одержувачі отримуватимуть пенсії та грошову допомогу за власним вибором:

- або через організацію, відібрану на конкурсі,

- або через обраний самостійно банк з числа уповноважених.

Усім іншим одержувачам, які на сьогодні отримують виплати пенсії та грошової допомоги у відділеннях АТ «Укрпошта» або з доставкою додому листоношами, необхідно до 1 вересня 2021 року обрати один з уповноважених банків для здійснення подальшої виплати. У разі відсутності інформації про відкритий поточний рахунок одержувачем пенсії або грошової допомоги в уповноваженому банку, виплата пенсії та грошової допомоги з 1 вересня 2021 року буде здійснюватися такому одержувачу через поточний рахунок, відкритий за зверненням Пенсійного фонду України, про що одержувача буде проінформовано. Громадяни можуть будь-коли змінити уповноважений банк за власним бажанням.