Електричні обігрівачі та пічне опалення: невміле використання - причина пожеж.

Дата: 01.02.2021 16:37

Як свідчить статистика, з настанням похолодання кількість пожеж в житловому секторі збільшується. Та й причини, через які полум’я навідується в оселі громадян залишаються незмінними. Переважно це неправильне влаштування димаря опалювальної печі,  порушення правил експлуатації пічного опалення, побутових електроприладів, і використання саморобних обігрівачів тощо.

Так 30 січня 2021 року о 21 год. 09 хв. на пункт зв’язку частини

15 ДПРЧ (м. Бобровиця) надійшло повідомлення про пожежу  літньої кухні за адресою: Бобровицький район с. Браниця.

Внаслідок пожежі вогнем знищено: покрівлю, перекриття, домашні речі та майно; пошкоджено стіни.

Причина пожежі: порушення правил пожежної безпеки при експлуатації електроустановок та електромереж.

Тож, аби запобігти та попередити надзвичайні ситуації та пожежі, які характерні для зимового періоду рятувальники  Бобровицького району продовжують проводити комплексні профілактичні відпрацювання (рейди) житлового сектору населених пунктів області. Так,  01 лютого працівники Бобровицького районного відділу здійснили подворовий обхід житлового сектору двох населених пунктів району. Під час рейду особлива увага приділялась тим, хто опинився в складних життєвих умовах і потребує соціальної підтримки. Це багатодітні сім’ї,  пристарілі та одинокі, інваліди - люди, які не можуть самостійно влаштувати свій дім так, щоб уберегти себе від вогню. В хатах цих людей фахівці різного профілю провели огляд домоволодінь, під час якого було виявлено  недоліки, що можуть привести до пожежі та навчили, як необхідно діяти на випадок виникнення пожежі. Під час відвідин осель кожному господарю вручалися пам’ятки безпеки, в яких зазначені основні недоліки, що допускаються при монтажі та експлуатації електрообладнання й пічного опалення. Окрему увагу під час відпрацювання фахівці приділили багатодітним сім’ям, самотнім пенсіонерам, неблагонадійним особам.

Начальник Бобровицького РВ УДСНС

України у Чернігівській області