Тарифи на газ у 2021 (інфографіка)

Дата: 29.12.2020 16:13

З 1 січня 2021 року зростуть тарифи на транспортування газу. Водночас деякі постачальники запропонували тарифні плани на опалювальний сезон. Якою буде ціна на газ та як змінити постачальника?

Яким буде тариф на газ у 2021 році. Тарифи на газ переглядаються щомісяця, і в кожного постачальника вони різні. Наприклад, у грудні ціна варіюється від 5,95 гривні до 9,05 гривні за кубометр газу.

Проте деякі компанії вже пропонують свої тарифні плани на опалювальний сезон-2020-2021. Якщо підключитися до них у грудні, то ціна буде в межах 6-7 гривень. Детальніше дивіться у таблиці.

Таблиця: Економіка24

Найдешевший тариф пропонує “Галнафтогаз” – 5,99 гривні за кубометр за умови повної передплати за прогнозований обсяг спожитого газу у грудні-квітні. Якщо спожили більше, то доведеться сплатити вже за ринковою ціною. Підключитися до цього тарифного плану можна до 25 грудня.

У “Палівенерго” та “Асканії Енерджі” (Економний тариф) схожі умови, але ціна трохи вища. “Палівенерго” пропонує тариф 6,22 гривні за умови підключення до кінця року, а “Асканія Енерджі” – 6,49 гривні, якщо підключитеся до 25 грудня.

Компанія “Асканія Енерджі” пропонує також альтернативний тарифний план “Прогнозований” без обов’язкової передплати. У грудні-квітні можна платити рівними частинами щомісяця. Вартість тарифу – 6,59 гривні за умови підключення до 25 грудня.

“Нафтогаз” також пропонує своїм споживачам платити не одразу, а рівними частинами протягом цілого року за тарифом 6,45 гривні за кубометр. Підключитися можна до кінця року. До речі, з поки що наявних пропозицій, “Нафтогаз” єдиний зберігає тариф, якщо споживач перевищив прогнозований обсяг газу.

В Україні вже підвищили тарифи 17 облгазів. Таке рішення прийняла Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), передає УНІАН.

Регулятор затвердив такі тарифи:

“Гадячгаз” – 1,72 грн за куб. м (+ 38,3%);
“Донецькоблгаз” – 1,02 грн за куб. м (+ 31%);
“Київоблгаз” – 1,45 грн за куб. м (+ 44%);
“Кіровоградгаз” – 1,60 грн за куб. м (+ 45,6%);
“Коростишівгаз” – 1,75 грн за куб. м (+ 51,4%);
“Лубнигаз” – 2,45 грн за куб. м (+ 50,2%);
“Маріупольгаз” – 1,53 грн за куб. м (+ 28,7%);
“Мелітопольгаз” – 2,18 грн за куб. м (+ 40%);
“Одесагаз” – 0,84 грн за куб. м (+ 6%);
“Полтавагаз” – 1,93 грн за куб. м (+ 43,5%);
“Тернопільгаз” – 2,17 грн за куб. м (+ 52,5%);
“Уманьгаз” – 2,08 грн за куб. м (+ 52%);
“Херсонгаз” – 1,68 грн за куб. м (+ 44%);
“Черкасигаз” – 0,54 грн за куб. м (+ 11%);
“Кременчукгаз” – 0,39 грн за куб. м (+ 25,6%);
“Шепетівкагаз” – 1,09 грн за куб. м (+ 47,7%);
“Кременецьке
 УПРГ” – 1,30 грн за куб. м (+ 42,3%).

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr