A A A K K K
для людей із порушенням зору
Новобасанська громада
Чернігівська область, Ніжинський район

Міністерство соціальної політики України інформує

Дата: 01.03.2019 09:32
Кількість переглядів: 452

Фото без опису   

 

Лист Міністерства соціальної політики України «Щодо застосування норм наказу Міністерства соціальної політики України від 14.12.2018 р. № 1873»

від 4 лютого 2019 р. № 93/0/206-19

Директорат норм та стандартів гідної праці Міністерства соціальної політики розглянув ваш лист щодо надання роз’яснення застосування норм наказу Міністерства соціальної політики України від 14.12.2018 р. № 1873 «Про внесення змін до пункту 3 Порядку виплати надбавки за вислугу років працівникам державних та комунальних установ соціального захисту населення» (далі — наказ № 1873), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2018 р. за № 1490/32942, і повідомляє.

1. Виплата надбавки за вислугу років працівникам установ соціального захисту населення врегульована наказом Міністерства соціальної політики України від 15.06.2011 р. № 239 «Про затвердження Порядку виплати надбавки за вислугу років працівникам державних та комунальних установ соціального захисту населення», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 06.07.2011 р. за № 815/19557, (далі — Порядок).

Згідно з пунктом 2 Порядку надбавка за вислугу років установлюється залежно від стажу роботи в таких розмірах: понад 3 роки — 10 відсотків до посадового окладу; понад 10 років — 20 відсотків; понад 20 років — 30 відсотків.

Переліком посад працівників, які мають право на встановлення надбавки за вислугу років, визначеним пунктом 3 Порядку, не було передбачено таких посад, як соціальний робітник і психолог. Наказом № 1873 право на таку надбавку поширено на зазначені категорії працівників державних та комунальних установ соціального захисту населення.

Наказ № 1873 набрав чинності з дати його офіційного опублікування 18.01.2019 р. Встановлення надбавки за вислугу років працівникам, у тому числі тим, які за даними трудових книжок на дату набрання чинності наказом № 1873, мають необхідний стаж роботи, здійснюється з дотриманням норм пункту 9 Порядку, яким передбачено, що «встановлення надбавки за вислугу років або зміна її розміру проводиться з початку місяця, що настає за місяцем роботи, в якому виникло таке право».

Таким чином, надбавка за вислугу років соціальним робітникам і психологам державних та комунальних установ соціального захисту населення установ установлюється з 01.02.2019 р. у відповідному розмірі з урахуванням наявного стажу роботи.

2. Відповідно до пункту 4 Порядку до стажу роботи, що дає право на встановлення надбавки за вислугу років, включаються, зокрема, час роботи на відповідних посадах у державних та комунальних закладах соціального захисту населення України, СРСР та союзних республік СРСР, час роботи у державних та комунальних установах, закладах та організаціях, незалежно від підпорядкування, на посадах, визначених у пункті 3 цього Порядку, за умови, що оплата праці таких працівників здійснюється відповідно до умов оплати праці працівників державних та комунальних установ соціального захисту населення.

Згідно з пунктом 3 Порядку (у редакції наказу № 1873) посади «соціальний працівник» і «соціальний робітник» є в Переліку посад працівників, які мають право на встановлення надбавки за вислугу років. Отже, до стажу роботи для виплати надбавки за вислугу років зараховуються весь час роботи на цих посадах.

У випадку, якщо працівник територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) станом на 18.01.2019 р. має сумарний стаж роботи на посадах соціального робітника і соціального працівника більше 10 років, то він має право на надбавку за вислугу років у розмірі 20 % посадового окладу, яка йому встановлюється з 01.02.2019 р.

Одночасно зазначаємо, що листи Міністерства не є нормативно-правовими актами, за своєю природою вони носять інформаційний, роз’яснювальний та рекомендаційний характер і не повинні встановлювати нових правових норм.

 

Генеральний директор                                                                                                 Ю. Кузовой

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь