Новобасанська громада
Чернігівська область, Ніжинський район

Прийміть дитину у родину

Дата: 06.02.2019 14:39
Кількість переглядів: 979

Фото без опису

                    Сім’я – це щастя, щастя – це сім’я

  Сім’я є природним середовищем для фізичного, інтелектуального, культурного, соціального розвитку дитини, її матеріального забезпечення і несе відповідальність за створення належних умов для цього.

     Кожна дитина має право на проживання в сім’ї разом з батьками.http://www.zhytomyr-rda.gov.ua/images/mod_pages/malish.jpg

     Сім’я дає нам відчуття своєї приналежності до близьких, сприяє комфорту в житті, здатності обирати свій шлях та відчувати підтримку інших поколінь. Саме вона сприяє формуванню адекватної самооцінки дитини, розвитку її індивідуальності, збереженню культурної ідентичності.

     Протягом останніх декількох років Житомирським районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в рамках Всеукраїнської інформаційної компанії “Візьми дитину у родину „  проводиться робота серед населення району, щодо створення прийомних сімей (ПС) та дитячих будинків сімейного типу(ДБСТ).

          Прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу є однією із форм сімейного виховання.        

     Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування.

     Загальна кількість дітей у ДБСТ не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.

     Батьки-вихователі є законними представниками прийомних дітей в установах та організаціях без спеціальних на те повноважень, несуть персональну відповідальність за життя, здоров’я, фізичний і психічний розвиток прийомних дітей.

     Прийомна сім’я – це сім’я, яка взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування погодилася на тимчасове піклування про дітей, поки їхні власні батьки не будуть спроможні доглядати за ними. Держава несе відповідальність за таких дітей.

     Прийомна сім’я допомагає дитині, яка не може проживати у власній сім’ї з різних причин: батьки тяжко хворі і не в змозі турбуватися про дитину, батьки померли, батьки позбавлені батьківських прав тощо. Не втрачаючи статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, прийомні діти влаштовуються до прийомної сім’ї на повне державне утримання

Разом ми можемо допомогти дитині,

Яка сьогодні в скруті опинилась,

Звертаємось до кожної родини,

Щоб обездоленим дитя   Не залишилось!!!

 

Як створити прийомну сім'ю

 

Перш за все, Вам необхідно прийти до центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді за місцем проживання та познайомитися зі спеціалістом, який відповідає за розвиток сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей без батьківського піклування.

Під час першої бесіди Вас ознайомлять з усіма формами влаштування дітей, які не можуть проживати у власних родинах, та процедурою їх оформлення.

Важливо під час першої зустрічі з'ясувати для себе мотиви влаштування дитини у вашу родину та пояснити їх спеціалісту.

На першій зустрічі фахівець центру може попросити Вас заповнити анкету з  даними про Вас та Вашу родину.

Друга зустріч має підтвердити: чи не змінили Ви своє рішення; чи  готові продовжити створення прийомної сім'ї або дитячого будинку сімейного типу; чи усвідомлюєте ті труднощі, які можуть виникнути під час створення прийомної сім'ї або дитячого будинку сімейного типу; чи готові до співпраці зі спеціалістами центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді в ході соціального супроводження прийомної сім'ї, дитячого будинку сімейного типу.

Якщо так, Ви напишете заяву з проханням взяти Вас на облік як кандидатів у прийомні батьки або батьки-вихователі.

Отримавши заяву, спеціаліст центру запропонує Вам список документів, які необхідно  зібрати. Уважно ознайомтеся з їх переліком, з'ясуйте усі незрозумілі моменти, дізнайтеся про адреси закладів, які видають довідки, уточніть термін їх дії.

Спеціаліст повинен пояснити Вам, що остаточне рішення про створення прийомної сім'ї або дитячого будинку сімейного типу приймається відповідними органами за результатами перевірки відомостей про кандидата та його сім'ю, а також після проходження ним навчання.

Цей етап передбачає визначення Ваших можливостей щодо догляду за дитиною (дітьми), Ваших потреб в отриманні додаткових знань та готовності прийняти у свою родину  нового члена сім'ї.

Подальша підготовка документів вимагатиме від Вас певних витрат часу і сил.

Погодьтеся: ці вимоги - не надумані. У справі передачі дитини до прийомної сім'ї або дитячого будинку сімейного типу немає дрібниць.

Готовність до ретельного збору документів є свідченням виваженості Вашого рішення стати прийомними батьками, батьками-вихователями.

Спеціалістами центру разом із фахівцями служби у справах дітей буде перевірена надана Вами інформація; вони  відвідають Вас вдома та підготують відповідний акт. Головною метою такого візиту є перевірка спеціалістами житлових умов для з'ясування можливостей розміщення дитини, облаштування її робочого та спального місця тощо.

Коли всі документи будуть Вами зібрані, Ви передасте їх в центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді й отримаєте направлення на навчання.
У разі його успішного завершення Вам видадуть довідку про проходження навчання та рекомендацію, що також є в переліку необхідних документів.

Реєстрація Вас у Банку даних потенційних прийомних батьків та батьків-вихователів є підставою для переходу до наступного етапу - взаємодобору дитини та сім'ї, підготовка усіх членів Вашої родини до створення прийомної сім'ї чи дитячого будинку сімейного типу.

Вам буде запропоновано ознайомитися з особовими справами дітей.  Якщо разом із фахівцем Ви визначите, що у Вас є достатньо можливостей, щоб узяти у сім'ю конкретну дитину, розпочнуться перші зустрічі з налагодження безпосередніх контактів з нею.

Під час знайомства з дитиною Вас (разом з чоловіком/дружиною) супроводжуватиме фахівець служби у справах дітей та, за необхідності, - центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Після налагодження контакту з дитиною та готовність усіх членів Вашої родини до створення прийомної сім'ї чи дитячого будинку сімейного типу служба у справах дітей підготує документи, необхідні для влаштування дитини/дітей до Вашої родини.

Шлях до створення прийомної сім'ї чи дитячого будинку сімейного типу завершено.

Бажаємо Вам з радістю виконувати важливу місію, яку Ви свідомо обрали, а Вашій  родині - злагоди, затишку і процвітання!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь