ПАМ'ЯТКА НАСЕЛЕННЮ: ПОПЕРЕДЖЕННЯ ПОЖЕЖ В ЕКОСИСТЕМАХ

Дата: 04.09.2018 08:57

ПАМ'ЯТКА  НАСЕЛЕННЮ:  ПОПЕРЕДЖЕННЯ  ПОЖЕЖ  В  ЕКОСИСТЕМАХ

Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають непоправного збитку природі та державі. Найбільша кількість пожеж, як правило, припадає на осінній період. У вихідні і святкові дні ліс та парки відвідує велика кількість людей, що призводить до різкого зростання джерел вогню.

З початку року на території Чернігівської області виникло 555 пожеж в природних екологічних системах на площі майже 720 га.

Причинами численних пожеж у природних екосистемах є необережне поводження з вогнем дітей та дорослих, спалювання сміття поблизу житлових будинків і на території, прилеглій до лісових масивів, іскри з вихлопних труб автотранспорту, блискавки, самозаймання промасленого обтирального матеріалу, ефект фокусування сонячних променів на склі та консервних бляшанках, залишених людьми на природі.

Шановні громадяни!

Дотримуйтесь правил пожежної безпеки!

- не кидайте сірників, що горять і недопалків;

- розпалюйте вогнище тільки на очищеному до шару ґрунту майданчику;

- покидаючи місце відпочинку, загасіть вогнище водою або закидайте землею до повного припинення горіння або тління;

- пожежу, що починається, загасіть водою або закидайте землею.

Причиною 90% пожеж в природних екосистемах є діяльність людини.

Тому, обов’язково, дотримуйтесь правил пожежної безпеки, не наражайте себе на небезпеку. Бережіть себе та оточуюче Вас природне середовище.

Пам’ятайте! Якщо ж виникла надзвичайна ситуація або пожежа – негайно телефонуйте за номером „101”!

Т.в.о. начальника Бобровицького РВ УДСНС Юрій Курило