ЩОДО ДЕКЛАРУВАННЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ЧАТ-БОТА

Дата: 23.03.2018 14:57

Громадська організація «Антикорупційний штаб» в жовтні 2017 року створила та запустила електронний сервіс – чат-бот «Держслужбовець Тарас», який допомагає суб’єктам декларування у заповненні декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Чат-бот «Держслужбовець Тарас» є некомерційним та безкоштовним електронним довідковим сервісом, який створений за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС та ГО «Центр демократії та верховенства права». Чат-бот «Держслужбовець Тарас» розроблений громадською організацією «Антикорупційний штаб» за сприяння Антикорупційної ініціативи ЄС (EU Anti-Corruption Initiative). Він надає покрокову інструкцію по заповненню електронних декларацій в форматі листування у Facebook Messenger (http://m.me/d.tarasbot) або Telegram (https://t.me/d_tarasbot), а також цілу низку супутніх порад, які стануть в нагоді при заповненні декларації, допомагає визначити, які відомості підлягають декларуванню щодо різних активів та доходів; містить актуальні відомості щодо порогів, встановлених для декларування окремих активів; містить додаткові посилання на відкриті державні реєстри, бази даних, сервіси, що можуть бути корисними суб’єктам декларування під час заповнення декларації.

Варто зауважити, що чат-бот «Держслужбовець Тарас» є допоміжним інструментом для суб’єктів декларування, усі відповіді та пояснення несуть рекомендаційний характер, а відповідальність за достовірність інформації, яку внесено до декларації, несе виключно суб’єкт декларування. Якщо зміст відповіді чат-бота є незрозумілим користувачу чи в нього залишаються додаткові запитання, радимо звернутися до Національного агентства з питань запобігання корупції за додатковими роз’ясненнями та консультаціями.