26 квітня – Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську трагедію та Міжнародний день пам’яті жертв радіаційних аварій та катастроф
38 років розділяє нас в часі від страшних подій квітня 1986 року, коли трапився вибух на 4 енергоблоці Чорнобильської атомної станції.
На жаль, наслідки однієї з найбільших техногенних катастроф даються взнаки й донині. За ці роки ми відчули підступність «мирного атома». Україна постраждала в екологічному, економічному, сільськогосподарському напрямках, але найболючіше – це втрачене здоров’я ліквідаторів, яких меншає з кожним роком, невиліковні хвороби від яких потерпають українці.
Чернігівщина одна з перших долучилася до ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Ми підставили плече країні у її найтяжчі хвилини. На жаль, багато хто вже у засвітах. Лише пам’ятні знаки, які розташовані у населених пунктів нашої громади нагадують про подвиги земляків, їх жертовність.
Ми розуміємо серйозність руйнувань енергетичної інфраструктури, яких сьогодні завдає ворог, болісно сприймаємо захоплення Запорізької АЕС, бо знаємо, якими масштабними можуть бути наслідки втручань у роботу станції.
Як справжні українці, у силу своїх можливостей, докладаємо зусиль аби нашу державу було звільнено від окупантів.
Сьогодні ми усі разом, біля пам’ятних знаків ліквідаторам, віддаємсо шану героям Чорнобиля, яких немає серед нас.
Дякуємо усім, хто в строю та активно долучається до громадського життя нашої громади!