Звіт сільського голови за 2022 рік
ЗВІТ
сільського голови про роботу Новобасанської сільської ради та її виконавчих органів за 2022 рік
Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» звітую перед Новобасанською сільською територіальною громадою за підсумками роботи 2022 року.
Новобасанська територіальна громада, як орган місцевого самоврядування, дотримується зазначених законодавством принципів законності, гласності, колегіальності, поєднання місцевих і державних інтересів.
Цей рік приніс виклики, які ніхто не очікував. Вважалося, що страшніше пандемії, викликаної розповсюдженням коронавіруса SARS-CoV-2 немає. Повномасштабне вторгнення росії на територію України вплинуло на громадянське суспільство, напрямки державотворення та умови діяльності. Війна внесла негативні корективи в життя кожного громадянина та всього соціально-економічного життя України. Фактично зупинені капітальні видатки, які мали фінансуватися, «заморозились» проєкти, які планувалось завершити.
Не зважаючи на всі ці фактори, Новобасанська сільська рада, виконавчий комітет та депутатський корпус робили й нині робимо усе від нас залежне, аби наша громада успішно розвивалась.
Головним завданням у роботі апарату ради є координація роботи виконавчих органів ради, старост, комунального підприємства з метою забезпечення їх діяльності. Вважаю, що нам вдалось це зробити. Всі виконавчі органи сільсьської ради, комунальне підприємство виконували свої повноваження та надавали відповідні послуги жителям громади.
Роботу ради спільно з 22 депутатами забезпечує сільський голова, секретар сільської ради, заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів сільської ради, керуюча справами (секретар) виконавчого комітету, 6 старост старостинських округів, відділи та сектори.
Бюджет Новобасанської сільської територіальної громади за 2022 рік
Бюджет Новобасанської сільської територіальної громади на 2022 рік складав 66 455,6 тис. грн. (планові показники загального та спеціального фондів).
За 2022 рік фактичне надходження доходів склало 60 464,1 тис. грн., із них до загального фонду надійшло
60 453,8 тис. грн., до спеціального фонду – 10,3 тис. грн.
Виконання дохідної частини за власними та закріпленими податками та зборами становить 89,9 % при запланованих 46 887,4 тис. грн. надійшло 42 157,4 тис. грн. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зменшились на 14 715,7 тис. грн., або ж на 26 відсотків.
Основними джерелами наповнення бюджету є:
- податок на доходи фізичних осіб, який виконано за відповідний період на 84,8 %, (при плані 30 659,4 тис. грн. надійшло 25 993,8 тис. грн.). Питома вага цього податку в загальному обсязі надходжень становить 61,6 %;
- єдиний податок - при плані 5 813,5 тис. грн. фактично надійшло 7 034,0 тис. грн., виконання становить 121,0%. Питома вага цього податку становить 16,7 % від надходжень загального фонду;
- акцизний податок - при плані 2 792,1 тис. грн. фактично надійшло 1 134,0 тис. грн., виконання становить 40,6%. Питома вага цього податку становить 2,7 % від надходжень загального фонду;
- податок на майно - при плані 7 020,0 тис. грн. фактично надійшло 7 387,5 тис. грн., виконання становить 105,2%. Питома вага цього податку становить 17,5 % від надходжень загального фонду.
З державного та обласного бюджету надійшло 18 310,43 тис. грн. дотацій та цільових субвенції,
із них отримано:
- освітню субвенцію – 18 202,0 тис. грн.;
- субвенцію на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами – 49,33 тис. грн.;
- інші субвенції – 59,1 тис. грн..
Фактичний обсяг бюджету Новобасанської сільської територіальної громади за видатками за 2022 рік складає 62 673,7 тис. грн., із них видатки загального фонду 61 523,9 тис. грн. (89,0 % від запланованого обсягу) та спеціального фонду – 1 149,8 тис. грн. (41,3 % від запланованого обсягу).
Станом на 01 січня 2022 року кредиторська заборгованість по установам, які утримуються за рахунок коштів бюджету сільської територіальної громади по захищених статтях - відсутня.
Відновлення після бойових дій
Повномасштабне вторгнення рф 24 лютого 2022 року завдало критичних наслідків інфраструктурі та житловому сектору Новобасанської громади.
У зв’язку з військовою агресією російської федерації на території України населені пункти Новобасанської територіальної громади Ніжинського району в період з 27 лютого по 31 березня 2022 року перебували під російською окупацією.
За уточненими на сьогодні даними, внаслідок бойових дій пошкоджено більше 400 житлових будинків, з них 69- важкі пошкодження. Завдано руйнувань і об'єктам соціальної інфраструктури: Новобиківський ЗЗСО І-ІІІ ступенів, Новобиківський ЗДО «Яблунька», Новобасанська та Новобиківська сільські лікарські амбулаторії, Новобиківський будинок культури, Новобасанська сільська бібліотека, адміністративні приміщення у Новому Бикові та Новій Басані. Пошкоджено Свято-Успенську церкву у Новому Бикові. Повністю зруйноване приміщення, де розміщувалась екстренна медицина. Наслідком чого стало переведення її місця базування в село Петрівка. Під час бойових дій на території Новобасанської громади загинуло 19 цивільних осіб, з яких 1 дитина – Дмитро Соловей, 2007 року народження та 6 осіб закатовано рашистами у селі Старий Биків з особливою жорстокістю – Ігор Явон, Олег Явон, Василенко Олександр, Могирчук Олександр, Гладкий Богдан, Путята Володимир. Також загинув один учасник тероборони – житель Вороньківського старостинського округу – Сергій Хряпа, 1 військовослужбовець Національної Гвардії України – Ростислав Турчин та 2 військовослужбовці ЗСУ – Назар Небожинський та Андрій Назаревич, при звільненні села Нова Басань. Поранено 15 жителів громади. З російського полону повернулася жителька с.Старий Биків – Вікторія Андруша.
З квітня місяця і по даний час триває активне відновлення інфраструктури та житлових будинків після бойових дій.
У Новобиківському ЗЗСО І-ІІІ ступенів проведено відновлювальні роботи, роботи по заміні віконних блоків за рахунок коштів благодійних організацій.
За благодійні кошти ТОВ «Наташа- Агро» замінено також віконні блоки у Новобиківській та Новобасанській сільських лікарських амбулаторіях, адміністративному приміщенні Новобиківського старостинського округу, Старобиківській гімназії.
Проведено висипку 5 доріг комунальної власності загальною протяжність 1565 метрів (це вулиці Суворова та Гайова у Новій Басані та Грушевського, Поштова і та Овраменко у Новому Бикові).
Встановлено дитячий ігровий майданчик у Новій Басані.
Виготовлено проєктно-кошторисну документацію на капітальний ремонт Новобасанської сільської лікарської амбулаторії.
Підготовлено та подано пакет документів на Новобасанську СЛА та Новобиківський ЗДО «Яблунька» до Мінрегіону у рамках «Програми відновлення України», в результаті проєкт по відновленню Новобасанської СЛА відібрано Мінрегіоном та реалізовуватиметься за кошти Європейського інвестиційного банку.
Проблема медицини – одна з гострих проблем, які стоять перед громадою. Насамперед, це відсутність молодих лікарів загальної практики сімейної медицини.
Новобасанською сільською радою розглядається також можливість створення Новобасанського ЦПМСД та отримання ліцензії у 2023 році.
У Новому Бикові працює модульне містечко, розраховане на 22 родини.
Новобасанська громада повністю перейшла на альтернативні види палива. Забезпеченням теплопостачання займається ТОВ «Нова Басань – ТЕПЛО».
Розпочато благодійною організацією БФ «Район номер 1» будівництво 26 каркасних будинків для 13 родин, що втратили житло (10 – у Новому Бикові, 3- у Новій Басані) та 13 для внутрішньо переміщених осіб, серед яких пріоритет надаватиметься насамперед сімейним лікарям.
Тривають роботи по відновленню житлових будинків із середніми та незначними пошкодженнями благодійними організаціями «Людина в біді» та «Нью Вей».
Завершена видача будівельних матеріалів, закуплених за державні кошти, для жителів громади, у яких пошкоджені житлові будинки.
Підписано ряд Мемурандумів із різноманітними благодійними організаціями:
1. Кімонікс Інтернешнл Інк. /Фонд «Партнерство за сильну Україну»
2. Громадська організація «Мережа захисту національних інтересів «АНТС»
3. БО « Благодійний фонд «ХЕЛП УКРАЇНА», БО «БФ «Район номер 1»
4. БФ «НЬЮ ВЕЙ» та отрмано допомогу.
5. БО « Благодійний фонд «ХЕЛП УКРАЇНА»
Для інформування населення активно використовується офіційний сайт Новобасанської сільської ради та сторінка у соціальній мережі «Фейсбук», які щоденно наповнюються інформацією.
Ключовими документами розвитку громади є:
- Бюджет Новобасанської сільської територіальної громади;
- Програма економічного і соціального відновлення та розвитку Новобасанської територіальної громади;
- Концепції відбудови та сталого економічного розвитку Новобасанської сільської територіальної громади
- Місцеві галузеві програми.
Діяльність ради
В сучасних реаліях підтримували та продовжуємо підтримувати зв’язок між владою та громадянином, вирішення важливих проблем окремої людини є пріоритетом у роботі ради.
Станом на 01 січня 2023 року до сільської ради надійшло 1221 звернення громадян, видано 3733 довідки, надійшло 2579 листів вхідної документації, 1444 листи вихідної документації. Протягом січня – грудня 2022 року проведено 7 пленарних засідань сільської ради. За результатами роботи прийнято 253 рішення сільської ради.
Виконавчий комітет є координуючою ланкою роботи сільської ради у міжсесійний період.
Станом на 01 січня 2023 року прийнято 619 рішень виконавчого комітету.
Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану в Україні» здійснюється реєстрація актових записів цивільного стану:
136 актових записів станом на 01.01.2021 року, з них:
- про смерть – 136;
- про шлюб – 5.
Вчинено – 90 нотаріальних дії та 12 – прирівнених до нотаріальних дій.
Загальна чисельність працівників сільської ради станом на 31.12.2022 становить 43 штатних одиниць. Структура Новобасанської сільської ради налічує апарат сільської ради та виконавчий комітет, 4 відділи, службу у справах дітей, виконавчі органи з правом юридичної особи. За 2022 рік в цілому у Новобасанську сільську раду-510 прийнято розпоряджень сільського голови, з них 510 підготовлено відділом кадрів а саме: - про призначення- 9 розпоряджень; про звільнення- 17 розпоряджень; про присвоєння рангів посадових осіб місцевого самоврядування-11 розпоряджень; про відрядження-11 розпоряджень; про надання відпусток-103 розпоряджень; про переведення-5 розпорядження; про стаж служби в органах місцевого самоврядування посадових осіб та службовців-10 розпоряджень; прийняття працівників за строковим трудовим договором-2 розпорядження; без збереження заробітної плати-86 розпоряджень; з основної діяльності-93 розпорядження; з адміністративно-господарських питань-32 розпоряджень. Відділом кадрів проводилася робота щодо проведення конкурсів на заміщення вакантних посад із складанням письмових іспитів на перевірку знання законодавства; розроблені переліки питань для складання іспитів та комплекти екзаменаційних білетів. Відділ кадрів відслідковує зміни в законодавстві та вносить відповідні зміни в переліки питань для проведення іспитів та в білети, надає консультації конкурсантам з питань підготовки та складання іспитів. За звітний період були оголошені та проведені конкурси на заміщення трьох вакантних посад, проведено засідання трьох конкурсних комісій. Понад 2 громадянам, які звернулися у відділ з питань працевлаштування, були надані відповідні детальні консультації про порядок прийняття на службу в органи місцевого самоврядування. На виконання Закону України «Про запобігання корупції» відділ кадрів організовує та оформляє відповідні документи для проведення спеціальної перевірки щодо осіб, які претендують на зайняття посад. У відповідності до Закону України «Про очищення влади» проводилася перевірка двох працівників на посаду, у відповідні органи. Постійно проводиться моніторинг нових нормативно-правових актів, що стосуються кадрової роботи в органах місцевого самоврядування. Встановлюється та уточнюється щороку стаж служби в органах місцевого самоврядування посадових осіб та службовців всіх виконавчих органів сільської ради та надбавок за вислугу років, забезпечується контроль за своєчасним присвоєнням рангів прийняті відповідні розпорядження сільського голови. Новоприйняті посадові особи місцевого самоврядування, письмово попереджалися про обмеження, пов’язані з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування, вимогам Закону України «Про запобігання корупції», ознайомлені із Загальними правилами етичної поведінки посадових осіб місцевого самоврядування. Подавалися до Носівської районної філії Чернігівського обласного центру зайнятості звіти про наявність вакансій (Форма № 3-ПН). Проводилася робота по впорядкуванню особових справ посадових осіб сільської ради. Особові справи весь час доповнюються документами: копіями розпоряджень, довідками, сертифікатами про підвищення кваліфікації, тощо. Розносилися розпорядження сільського голови щодо надання відпусток в особові справи працівників сільської ради. Складений графік відпусток на 2023 рік, ведеться облік наданих відпусток відповідно до Закону України «Про відпустки» та Постанови 2136-IX від 15.03.2022 року п.1 ст.12 (зі змінами) від 19.07.2022 року. Вносилися записи в трудові книжки працівників сільської ради. Проводилася робота з ознайомлення посадових осіб з правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими інструкціями та іншими документами. Готувалися довідки з місця роботи працівників, копії трудових книжок для оформлення пенсій. Посадові особи місцевого самоврядування Новобасанської сільської ради пройшли навчання в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації та в інших навчальних закладах (дистанційно), відповідно до планів-графіків навчань. Працівники відділу кадрів проводили іншу роботу, пов’язану із законодавством про працю та службу в органах місцевого самоврядування.
Робота відділу освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Новобасанської сільської ради
На сучасному етапі держава прагне створити умови, щоб підняти престижність освіти на належний рівень та встановити вчительський авторитет. Тому відділ освіти визначає напрямки і пріоритети у реалізації державної політики у галузі освіти, а саме управлінської, кадрової, соціальної та фінансової.
У 2022 році на підвідомчій території Новобасанської сільської ради функціонувало 7 закладів освіти, з яких : 3 - ЗЗСО І-ІІІ ступенів; 1 - гімназія, 3 - ЗДО. Станом на 05 грудня 2022 року охоплено навчанням 555 учнів, дошкільним вихованням – 100 вихованців. У закладах загальної середньої освіти працюють 80 педагогів, з них 5 сумісників. В ЗДО - 13 педагогів.
Проаналізувавши склад педагогічних працівників за віком, то маємо такий розподіл: педагогів до 30 років - 4 чол. ; від 31 до 40 років - 8 чол.; з 41 до 50 років – 11 чол.; від 51 до 54 років - 5 чол.; від 55 до 60 років – 11 чол.; понад 60 років – 8 чол..
Відділом освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту, педагогічними колективами закладів освіти у 2022 році проводилась значна робота щодо виконання законодавства про освіту.
Проаналізовано на колегії відділу та педрадах закладів освіти виконання програм розвитку освіти Новобасанської сільської ради за 2022 рік, поставлено задачі на 2023 рік. Розроблено та затверджено на 2022-2024 роки рішенням сесії сільської ради від 26.11.2021 Програму «Вчитель», Програму роботи з обдарованими дітьми, Програму роботи щодо забезпечення права на освіту дітей з особливими освітніми потребами на підвідомчій території Новобасанської сільської ради.
За звітний період проведено три наради з директорами закладів освіти та одна в системі он-лайн, чотири розширені колегії відділу; систематично проводяться співбесіди з директорами закладів освіти та їх заступниками.
Відбулися засідання атестаційних комісій І та ІІ рівнів. У 2022 році атестовані один директор та один заступник директора закладів ЗСО, три керівники ЗДО, 8 педагогічних працівників закладів освіти.
За звітний період відділ отримав та опрацював 857 документи. Надано листів, роз’яснень, відповідей 753.
Видано близько 40 наказів з основної діяльності. Отримано та розглянуто 5 письмових звернень, на особистому прийомі начальника прийнято 13 осіб.
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 №684 проведена робота по обліку дітей дошкільного та шкільного віку.
Організовано індивідуальну форму навчання для 5 здобувачів освіти (для учнів, які не можуть відвідувати заклади освіти через хворобу).
Організовано інклюзивне навчання для 5 учнів з особливими освітніми потребами (чотири класи) у двох закладах загальної середньої освіти. Інклюзивних груп в ЗДО немає.
У лютому 2022 року 27 (із 35-ти) учнів-випускників 11 класу закладів загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів зареєструвалися для здачі зовнішнього незалежного оцінювання. Проводився методичний супровід здачі ЗНО.
Із 53-ох дев’ятикласників 8 випускників отримали свідоцтва про здобуття базової середньої освіти з відзнакою.
Відділом ОКСМС сформовано базу даних для видачі документів про базову та загальну середню освіту випускників 9 та 11 класу 2022/2023 навчального року. У березні буде перевірено достовірність введеної інформації про випускників та сформовано пакет на виготовлення документів про освіту.
У вересні-жовтні підготовлені та сформовані звіти закладів ЗСО в системі ІСУО, їх подано в електронній формі на портал. Також подана звітність до програмно-апаратного комплексу «Автоматизований інформаційний комплекс освітнього менеджменту» та його складової інформаційно-телекомунікаційної системи «Державна інформаційна система освіти».
Всі навчальні заклади висвітлюють інформацію про проведену роботу на власних веб-сайтах та сторінках фейсбуку.
Педагогічні працівники та здобувачі освіти взяли участь у різноманітних заходах .
Відповідно до рішення сесії Новобасанської сільської ради від 17.06.2022 №6-20/2022 «Про визначення учнів-стипендіатів та преміювання вчителів», з метою підтримки обдарованих, талановитих учнів закладів загальної середньої освіти, стимулювання їх творчості та засвідчення їх особистих досягнень були призначені стипендії на період 2022 року двом здобувачам освіти.
Керівництво відділу освіти підтримує вчителів, які творчо працюють. Щороку за успіхи в роботі з обдарованими учнями вони отримують премію. У 2022 році 4-ом вчителям виплатили премію на загальну суму 10 тис. грн.
Щорічно до Управління освіти і науки відділ освіти надає пропозиції щодо нагородження кращих педагогічних працівників. Плідна праця освітян дає позитивні результати на обласному та всеукраїнському рівнях. У 2022 році за багаторічну сумлінну працю, вагомий внесок у навчання та виховання молодого покоління нагороджені Почесними грамотами Ніжинської РДА- 1, Ніжинської райради – 1, сільської ради – 3, відділу ОКСМС – 4 педагогічні працівники.
Керівники навчальних закладів та педагоги беруть активну участь у
обласних науково-практичних конференціях, семінарах, вебінарах, тренінгах.
Про результативність роботи психологічної служби громади
Протягом січня шкільними практичними психологами було проведено моніторингову діагностику психічних станів за Г. Айзенком серед учнів 6-10 класів. За результатами обстеження класним керівникам та батькам учнів були надані відповідні рекомендації.
Протягом лютого в закладах освіти було організоване моніторингове дослідження щодо попередження фактів насилля над дитиною в школі, сім’ї та протидію булінгу (цькуванню).
Лютий-березень шкільними практичними психологами було проведено моніторингове дослідження «Психологічна культура старшокласників» з метою дослідження почуття відповідальності та мотивації по відношенню до подальшого майбутнього. За запитом старшокласників були проведені індивідуальні консультації.
Впродовж квітня-травня – аналіз та обробка результатів моніторингових досліджень серед здобувачів освіти. Направлення аналітичних довідок до ЧОІППО ім.К.Д.Ушинського.
Січень-квітень. Висвітлення актуальних та цікавих проблем на веб-сторінках сайтів закладів.
Діяльність сільських бібліотек та будинків культури Новобасанської територіальної громади
Бібліотека та заклади культури це ті храми, де завжди народжується і зберігається духовність, без яких суспільство не може бути демократичним. Сучасна бібліотека та заклади культури функціонує в умовах змін у сфері освіти, перемін у соціальній, економічній площині та час світової пандемії COVID – 19, воєнного стану. У 2022 році, незважаючи на руйнування та пошкодження під час окупації, сільські бібліотеки та заклади культури Новобасанської сільської ради продовжували працювати на добробут громади, надаючи можливість мешканцям отримати доступ до наявних різноманітних ресурсів, комунікаційних технологій, допомагаючи людям у підвищенні свого освітнього потенціалу, реалізації творчих можливостей.
Заклади культури
Мережа закладів (перелік)
1.Новобасанський СБК;
2. Новобиківський СБК;
3. Старобиківський СБК;
4. Веприцький СБК;
5. Білоцерківський СК;
6. Соколівський СК;
7. Вороньківський СК.
7 закладів культури в яких працює – 9 творчих працівників і в яких нараховується – 33 колективи, в них учасників - 321.
Народний аматорський хоровий колектив Новобасанського СБК «Колорит» (35 учасників), заснований в 2010 році, в 2017 році присвоєно звання «народний аматорський» , в 2020 році колектив пройшов переатестацію та підтвердив своє звання (постанова №55 від 24 грудня 2020 року) - керівник Володимир Приходько.
Аматорські колективи:
- Вокальний ансамбль «Передзвін» (Новобасаснький СБК);
- Вокальний ансамбль «Кралечки» (Старобиківський СБК);
- Вокальний ансамбль «Зорецвіт» (Новобиківський СБК);
- «Червона калина» вокальний ансамбль (Вороньківський СК);
- Вокальний ансамбль (Білоцерківський СК).
Бібліотечна справа
Мережа бібліотек складається з 7 сільських бібліотек, а саме:
- Новобасанська сільська бібліотека;
- Новобиківська сільська бібліотека;
- Старобиківська сільська бібліотека;
- Білоцерківська сільська бібліотека;
- Веприцька сільська бібліотека;
- Вороньківська сільська бібліотека;
- Соколівська сільська бібліотека.
Загальна кількість користувачів складає – 3163
Згідно з єдиною реєстраційною картотекою – 3163
Відвідування – 17639
Кількість відвідувань масових заходів – 1812
Формування і використання бібліотечних фондів:
на 01.01.2023 року налічується: 73,160 тис. прим. документів, з них державною мовою – 36,140 тис. прим., книг – 60,779 тис. прим., періодичних видань –12,381 тис. прим., аудіовізуальних матеріалів – 0. Надійшло примірників за 2022 рік: всього – 0 прим. документів на суму –00 грн. 00 коп.
Проводилися заходи з метою збереження бібліотечних фондів, їх впорядкування, очищення, розстановки, ремонту книг, підтримання санітарно-гігієнічного стану книгосховищ, проведена інвентаризація книжкових фондів після окупації території Новобасанської сільської ради в: Новобасанській сільській бібліотеці, Новобиківській сільській бібліотеці та частково в Соколівській сільській бібліотеці.
Книговидача за 2022 рік складає –66,204 тис. прим. документів, з них:
книг – 48,190 тис. прим. док. періодичних видань – 18,014 тис. прим. дітям до 15 років – 15,050 тис. прим. Читаність - 21 Обертаність – 0,8 Книгозабезпеченість – 11,1
Забезпечуючи спілкування читачів з книгою, з авторами, залучаючи їх до книгочитання, бібліотеки Новобасанської ТГ намагалися перетворити читання на життєву потребу, на читання – задоволення, читання – комунікацію. Адже інтелектуальною, духовно багатою та високо розвиненою нацією може бути
тільки читаюча нація.
До мережі Інтернет у громаді підключена 1 бібліотека - Новобасанська .
Новобасанська сільська бібліотека за державною програмою «Дія. Цифрова освіта» отримала персональний комп’ютер та комп’ютерний стіл (2021 рік).
- При Новобиківській сільській бібліотеці працює клуб за інтересами для дітей «Умілі руки».
- При Новобасанській сільській бібліотеці працює клуб за інтересами для юнацтва «Екологічна планета».
- При Вороньківській сільській бібліотеці працює клуб за інтересами для юнацтва «Дебют».
Всі сільські бібліотеки Новобасанської сільської ради працюють в тісному контакті з Будинками культури, сільськими клубами, загальноосвітніми та дошкільними закладами громади, проводячи різноманітні заходи, виставки, інтегровані культурно-просвітницькі заходи.
Витрати на фінансування закладів культури та бібліотек у 2022 році становлять 1 млн.746 тис.620 грн.
Основні культурно-масові заходи, проведені в закладах культури та бібліотеках Новобасанської об’єднаної територіальної громади, присвячені святкуванню, відзначенню Дня Незалежності України, Дню Перемоги, Дню Захисника України, Дню Української Державності, Дню Єдності та Благодійні ярмарки на підтримку Збройних Сил України.
Підтримка сімей та дітей
Службою у справах дітей Новобасанської сільської ради сімейними формами виховання ( опіка, піклування) охоплено 90% дітей зазначеної категорії. Під опікою (піклуванням) перебуває 7 дітей або 70%.
В поточному році залишилось без батьківського піклування 3 дітей, їм було надано відповідного статусу. 2 дітей влаштовано під опіку (піклування) в сім’ї громадян.
Станом на 01.10.2022 року на обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах служби у справах дітей перебуває 14 дітей (7 сімей), з яких 11 – це діти із сімей, у яких батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків, 3 дітей – з приводу жорстокого поводження з дитиною. За звітний період 6 дітей, батьки яких ухиляються від виконання батьківських обов’язків, взято на облік дітей, що перебувають у складних життєвих обставинах служби у справах дітей.
ССД Новобасанської сільської ради забезпечено постійний контроль за умовами проживання та виховання дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та дітей у сім’ях, де батьки ухиляються від виконання батьківських обов’язків. З метою попередження нещасних випадків серед дітей службою у справах дітей станом на 01.10.2022 р. проведено обстеження умов проживання дітей в 47 сім’ях.
Відповідно до Закону України «Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей» з метою попередження нещасних випадків серед дітей, своєчасне виявлення, облік сімей, які неспроможні або не бажають виконувати виховні функції стосовно дітей в громаді проводяться профілактичні рейди. До участі залучаються працівники відділення поліції №2 Ніжинського ВП ГУНП в Чернігівській області, відділу освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту, центру надання соціальних послуг. Проведено 16 профілактичних рейдів щодо попередження дитячої безпритульності та бездоглядності, правопорушень, соціальне інспектування дітей із сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах. Проведено 47 обстежень умов проживання дітей.
До Бобровицького районного суду виконавчим комітетом Новобасанської сільської ради, як органом опіки та піклування подано 1 позов про позбавлення батьківських прав за неналежне виконання батьківських обов’язків(позов задоволено).
З метою вирішення соціально-побутових проблем та підтримки родин з дітьми у період воєнного часу допомогою було охоплено 100% сімей.
Діяльність у сфері земельних та екологічних питань
Загальна площа території Новобасанської сільської ради Чернігівської області становить 36307,26 га з них площа населених пунктів громади - 4380,9 га , площа сільськогосподарських земель становить близько 70 % загальної території. На території функціонують 24 сільськогосподарські підприємства, які займаються вирощуванням сільськогосподарських культур.
Відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для забезпечення продовольчої безпеки в умовах воєнного стану”, яким заборонено безоплатна передача земель комунальної та державної власності у приватну власність та надання дозволів на розроблення відповідної документації, тому протягом 2022 року до відділу надійшло – 75 заяв від громадян та організацій по вирішенню земельних питань.
На території Новобасанської сільської ради укладено 290 договорів оренди на земельні ділянки.
На підвідомчій території Новобасанської сільської ради знаходиться 16 водних об’єктів та 1 річка Недра .
Протягом 2022 року було було розроблено та затверджено :
1. Проект землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного та водоохоронних зон, обмежень у використанні земель та їх режимоутворюючих об’єктів для збереження та використання пам’яток природи 04.10, яка використовується для збереження гідрологічної пам’ятки природи місцевого значення “Свята криниця” на суму -12000 грн.
2. Технічну документацію із землеустрою щодо інвентаризації земель земельні ділянки загального користування, які використовуються як зелені насадження загального користування (07.08) в с.Нова Басань Ніжинського району Чернігівської області, площею 1,9366 га - 3000 грн.
3. Технічна документація із землеустрою щодо поділу земельної ділянки площею 1,5162 га цільового призначення 03.03 для будівництва та обслуговування будівель закладів охорони здоров’я та соціальної допомоги за адресою вул.Шевченка,34 с.Нова Басань Бобровицького району Чернігівської області /кадастровий номер 7420684800:01:000:4435 /- 3000 грн.
Працюємо на результат. Йдемо вперед. Віримо в Перемогу.
Слава Україні!