Наша громада взяла участь у вибійці рушника єдності

Дата: 07.06.2021 09:24

Фото без описуФото без описуФото без опису

04 червня 2021 року представники Новобасанської громади з  піснями та гарним настроєм вибивали 200 метровий рушник єдності на Чернігівщині. Одягли рукавиці, захисні фартухи, прослухали майстер клас і вибили свою частинку орнаменту на рушнику.  Мета проєкту об’єднати суспільство навколо давніх українських традицій та показати єдність нашого народу. Його ширина 220 сантиметрів. Рулон із нитки льону розгортують у чотири руки, настільки він важкий.

Особливої уваги заслуговують фарби. В давнину вони виготовлялися з рослинних матеріалів. Сьогодні використовують акрилові. Головний критерій , аби утримували вологу та різну температуру. Щодня роблять по 10-13 метрів. Кажуть , могли б і більше, але фарба має висохнути. Тож поспішати не можна.

На пам’ять   наші майстрині  отримали сертифікати, які засвідчили їх участь у цьому процесі.