A A A K K K
для людей із порушенням зору
Новобасанська громада
Чернігівська область, Ніжинський район

ПАТРОНАТНА СІМ’Я — НОВІТНЯ ФОРМА СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ В УКРАЇНІ

Дата: 04.11.2020 11:39
Кількість переглядів: 405

 

 

 

Патронат над дитиною – це інноваційна послуга підтримки сімей з дітьми, які потрапили в складні життєві обставини і передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом з батьками/законними представниками, надання їй та її сім’ї послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дитини.

Хто такий патронатний вихователь?

Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у його сім’ю, та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я під час перебування. Сім’я патронатного вихователя – це подружжя, в якому один із членів на професійній основі виконує обов’язки патронатного вихователя.

 

Хто може стати патронатним вихователем?

Відповідно до проекту положення про патронат, це повнолітня особа, яка є громадянином України, має досвід виховання дітей, спільно з добровільним помічником пройшов/ла курси професійної підготовки за спеціальною програмою підготовки патронатних вихователів та зі згоди всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають у помешканні, уклала договір про надання послуг патронату з відповідним органом опіки та піклування.

Окрім зазначених вимог, кандидат у патронатні вихователі повинен мати відповідне житло (власне, орендоване чи на правах користування), у якому є кімната для прийому дітей.

Кандидат в патронатні вихователі має пройти спеціальне навчання та за результатами отримати рекомендацію.

Які основні завдання патронатних вихователів?

Основними завданнями патронатних вихователів є:

 1. забезпечення догляду, виховання, збереження життя та здоров’я дитини в період її перебування в патронатній сім’ї;
 1. соціально-педагогічна підтримка та сприяння медичній, психологічній і соціальній реабілітації дитини;
 2. створення умов для підтримки контактів дитини з її біологічними батьками, родичами, окрім випадків, коли це може завдати шкоди життю й здоров’ю дитини;
 3. підготовка дитини до повернення в біологічну сім’ю чи влаштування в іншу форму сімейного виховання.

Які цілі патронатних вихователів?

Основними цілями патронатних вихователів є:

 1. створення безпечного середовища для дитини;
 1. попередження потрапляння дитини до інтернатних закладів;
 2. задоволення базових потреб дитини в сімейних умовах;
 3. забезпечення прав дитини;
 4. виховання та розвиток дитини.

Які діти можуть бути влаштовані під патронат?

У патронатну сім’ю можуть бути влаштовані діти наступних категорій:

 1. новонароджені діти, залишені в пологовому будинку, іншому закладі охорони здоров’я, або яких відмовилися забрати батьки чи інші родичі;
 1. підкинуті, знайдені діти;
 2. безпритульні діти;
 3. діти з сімей, у яких існує загроза їх життю та здоров’ю;
 4. діти, які стали жертвами насилля та жорстокого поводження;
 5. діти, батьки (або особи, що їх заміняють) яких померли, безвісно відсутні;
 6. діти, переміщені із тимчасово окупованої території або району проведення бойових дій в зоні АТО;
 7. інші діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім’ї або їхні батьки чи особи, що їх заміняють, не можуть піклуватися про них.

Скільки дітей може бути одночасно влаштовано в сім’ю патронатного вихователя?

Одночасно під патронат (в одну патронатну сім’ю) влаштовуються виключно діти (не залежно від їх кількості), які є братами-сестрами або до влаштування під патронат проживали в одній родині. Термін перебування дитини під патронатом має бути максимально використаний для подолання наслідків.

Діти якого віку можуть бути влаштовані під патронат?

До сім’ї патронатних вихователів можуть бути влаштовані діти віком від народження до 18 років. Діти, старші від 14 років, влаштовуються за їх власної згоди та згоди патронатних вихователів.

Як буде здійснюватися фінансування послуги патронату над дитиною?

Фінансування послуг патронату складається з оплати послуги (праці патронатного вихователя), а також соціальних виплат на дітей, влаштованих під патронат. Соціальні виплати становлять 2 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідного віку. Розмір оплати за послугу патронату над дітьми прирівняний до 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи. Соціальна допомога виплачується на кожну влаштовану в сім’ю патронатного вихователя дитину.

У разі коли в сім’ї патронатного вихователя перебуває дитина віком до одного року, дитина з функціональними обмеженнями, малолітня або неповнолітня вагітна, ВІЛ-інфікована дитина та одночасно двоє і більше дітей, розмір грошового забезпечення збільшується на 10 відсотків за кожну дитину, але сумарно не більш як на 50 відсотків.

У разі коли дитині виплачується призначена в установленому порядку стипендія, розмір соціальної допомоги визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром стипендії за попередній повний місяць на момент влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя.

У разі зміни розміру стипендії патронатний вихователь зобов’язаний протягом десяти робочих днів з моменту отримання відповідної інформації повідомити органу соціального захисту населення для проведення відповідного перерахунку розміру раніше призначеної соціальної допомоги.

У разі встановлення законом іншого прожиткового мінімуму, розмір соціальної допомоги та грошового забезпечення перераховується без додаткового звернення патронатного вихователя.

Крім того, патронатні вихователі підлягатимуть загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, а платником єдиного внеску на здійснення цього страхування визначено роботодавця.

Якщо дана інформація виявилася для Вас корисною та цікавою, Ви бажаєте отримати додаткову інформацію щодо створення патронатних сімей або виявили бажання створити патронатну сім’ю, звертайтеся за адресою: Чернігівська область, Бобровицький район, с. Нова Басань, вул. Шевченка, 49, Новобасанська сільська рада, тел.: (04632) 5-56-08.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь