Платники Чернігівщини у липні 2020 року сплатили до бюджетів на 882 млн гривень
Платники Чернігівщини у липні 2020 року сплатили до бюджетів
на 882 млн гривень
До бюджетів усіх рівнів у липні 2020 року платниками Чернігівської області сплачено 881,7 млн грн податків та зборів. Рівень відповідного періоду минулого року перевищено на 2,4 відс. або на 20,5 млн гривень.
До Державного бюджету спрямовано 40 відс. коштів (349,3 млн грн). У порівнянні до минулорічного збору зросли надходження по податку на доходи фізичних осіб та військовому збору – на 7,5 відс. (+10,2 млн грн), податку на прибуток – у 3,6 рази (+7,2 млн грн), акцизному податку з вироблених товарів – у 2 рази (+0,3 млн грн).
До місцевих бюджетів усіх рівнів у липні надійшло 532,4 млн грн податків та зборів. Приріст до минулого року склав 8 відс. або 39,5 млн гривень.
Майже 62 відс. суми, що надійшла до місцевих бюджетів, складає податок на доходи фізичних осіб (328,1 млн грн, що більше минулорічного показника на 7,1 відс. або на 21,9 млн грн). Близько 20 відс. спрямованих до бюджетів сум – від сплати податку на майно (за земельні ділянки, нерухомість та транспорт – 105,9 млн грн, що на 10,5 відс. більше липня минулого року або на 10,1 млн гривень). Також вагоме значення для бюджетів територіальних громад має єдиний податок на підприємницьку діяльність (13,6 відс. загальної суми), якого сплачено 72,2 млн грн (більше минулорічного рівня на 5 відс. або на 3,4 млн гривень). Акцизного податку від реалізації алкоголю та тютюну надійшло 12,9 млн грн, рівень минулого року перевищено на 15,2 відс. або на 1,7 млн грн.
Крім того, страхувальниками сплачено 437,6 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, чим забезпечено зростання надходжень у порівнянні до відповідного місяця минулого року на 8,2 відс. або на 33,1 млн гривень.
З 1 серпня у фіскальному чеку РРО поряд з назвою підакцизних товарів необхідно зазначати код УКТ ЗЕД
Головне управління ДПС у Чернігівській області звертає увагу суб’єктів господарювання на зміни у застосуванні РРО.
Законом України від 20 вересня 2019 року №128-ІХ «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачається обов’язок суб’єктів господарювання проводити розрахункові операції через РРО та програмні РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування та цін товарів (послуг) із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД для підакцизних товарів (до цього було тільки для пального).
У разі проведення розрахункових операцій через РРО та/або програмні РРО без використання режиму попереднього програмування найменування кожного підакцизного товару із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, ціни товару та обліку його кількості, відповідно до п. 7 ст. 17 Закону № 265 до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних контролюючих органів застосовуються фінансові санкції у розмірі триста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на даний час – 5100 грн).
Сектор комунікацій Головного управління ДПС у Чернігівській області