До уваги працюючих пенсіонерів або тих, хто вирішив працевлаштуватись
До уваги працюючих пенсіонерів або тих, хто вирішив працевлаштуватись
Час від часу на просторах Інтернету з'являються «лякалки» про обмеження прав пенсіонерів, які працюють.
То що ж треба знати тим, хто у період отримання пенсії готовий вийти на роботу?
З цим запитанням ми звернулися до начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Юрія Юрченка.
- Згідно законодавства, працюючим пенсіонерам для збереження виплат немає потреби обирати між пенсією та зарплатою. Пенсіонер після призначення пенсії має право отримувати її та продовжувати працювати, навіть на тій же посаді (крім пенсіонерів, які отримують пенсію за вислугу років). Пенсії виплачуються без врахування одержуваної заробітної плати, крім випадків, передбачених законом.
- Чи проводяться перерахунки пенсій працюючим пенсіонерам?
- Кожні 2 роки пенсіонерам, які працювали після призначення пенсій, проводяться перерахунки з урахуванням набутого після призначення пенсії страхового стажу або страхового стажу та заробітної плати (обирається найвигідніший варіант перерахунку). Крім того, такі пенсії індексуються за загальновизначеними правилами.
Розмір призначеної пенсії переглядається (перераховується) за правилами, визначеними законодавством. Однією з підстав для перерахунку пенсій є зміна прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Як правило, така зміна передбачена двічі на рік – з липня та грудня.
Надбавки, доплати, підвищення, інші виплати, встановлені законодавством, переглядаються (збільшуються) при зміні прожиткового мінімуму незалежно від факту роботи пенсіонера. А ось доплата за понаднормовий стаж, яка також може залежати від прожиткового мінімуму, перераховується лише непрацюючим пенсіонерам.