Традиційні та інноваційні послуги сучасної шкільної бібліотеки: досвід, пошуки, перспективи
Під такою назвою 01 жовтня 2019 року на базі Чернігівського інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського відбувся семінар для фахівців органів управління освітою органів місцевого самоврядування, які координують питання бібліотечних фондів.
Захід відкрила Ірина Лисенко, проректор з науково-методичної роботи ЧОІППО імені К.Д. Ушинського, яка ознайомила присутніх з новими вимогами до підвищення кваліфікації педагогічних працівників в умовах Нової української школи.
Тетяна Кравець, методист із бібліотечних фондів ЧОІППО імені К.Д. Ушинського, звернула увагу учасників семінару щодо порядку забезпечення підручниками та посібниками здобувачів повної загальної середньої освіти і педагогічних працівників, презентувала інноваційні ідеї та сучасні підходи щодо формування дієвого бібліотечного фонду, ознайомила з вимогами щодо створення статистичної звітності. Методист наголосила на необхідності проведення перерозподілу підручників між закладами загальної середньої освіти в межах районів та міст спільно з об’єднаними територіальними громадами, що територіально розміщені у даному регіоні. Зупинилась на питанні визначення реальної потреби у підручниках під час їх замовлення.
Лідія Бурцева, методист із бібліотечної роботи відділу виховної роботи і здорового способу життя ЧОІППО імені К.Д. Ушинського, акцентувала увагу на роль шкільних бібліотек із забезпечення якісного бібліотечно-інформаційного обслуговування учасників освітнього процесу. Ознайомила з умовами проведення цьогорічного Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом «Бібліотека Нової української школи – простір для освітніх можливостей кожного учня» та Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2020».
Оксана Тихоненко, старший викладач кафедри природничо-математичних дисциплін та інформаційно-комунікаційних технологій в освіті ЧОІППО імені К.Д. Ушинського, ознайомила присутніх із створенням та змістом е-портфоліо шкільного бібліотекаря та надала інструктивно-методичні рекомендації щодо розміщення конкурсних матеріалів учасників Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека – 2020» в Інтернет-мережі.
Під час «круглого столу», учасником якого була спеціаліст відділу освіти Новобасанської ОТГ Руденко О.В., відбувся активний обмін думками з питань функціонування бібліотек закладів загальної середньої освіти області в умовах Нової української школи.