Державне агенство водних ресурсів України інформує
Шановні колеги!
До одного з важливих завдань обласних державних адміністрацій належить виконання програм та заходів з охорони довкілля, здійснення державного контролю на відповідних територіях за використанням та охороною природних ресурсів, у тому числі водних.
Щорічно 22 березня відзначається Всесвітній день води. У цей день у всіх країнах світу акцентується увага на дбайливому ставленні до водних ресурсів, адже більше мільярда людей на планеті використовують неякісну воду.
Більшість українців споживають воду з поверхневих водних джерел - річок, водосховищ, зокрема з Дніпра забезпечується водою близько 2/3 населення України.
Основними джерелами забруднення поверхневих водних об’єктів є стічні води. Вода з річкової очищується до питної та транспортується до будинків і підприємств, а потім каналізаційні стоки після очистки повертаються знову до річок. Водоканали контролюють якість та склад води на кожному етапі циклу. Застарілість обладнання, щорічне збільшення концентрації забруднюючих речовин спричиняють повернення до річок недостатньо очищених вод. Використання неякісної води впливає як на здоров’я окремих мешканців, так і погіршує екологічний стан цілих регіонів.
З метою привернення уваги мешканців України до проблем, пов’язаних із забрудненням водних ресурсів, виховання екологічно свідомого мислення українців Державне агентство водних ресурсів України звертається до вас з проханням сприяти інформуванню населення про необхідність шанобливого ставлення до води. Зокрема, вживати заходів щодо її економного використання, користування у побуті безфосфатними миючими засобами та ін.
Також просимо вас організаційного сприяння щодо поширення водоканалами, які забезпечують місцеве водопостачання, та іншими організаціями, що направляють платіжні квитанції за житлово-комунальні послуги, під час формування платіжних квитанцій за лютий 2019 року, розмістити інформацію (додається), в якій закцентувати увагу на дбайливому ставленні до води.
Спільними зусиллями ми допоможемо громадянам України зрозуміти цінність води як для них самих, так і для майбутніх поколінь.
З повагою Голова Агентства І.Овчаренко
Ковтуненко 246 71 40
ХОЧЕТЕ ЖИТИ В КРАЇНІ З ЧИСТОЮ ВОДОЮ?
Прості кроки, які може зробити кожен:
вчасно закривати кран на кухні чи у ванній кімнаті - берегти десятки літрів чистої води;
користуватися пральною та посудомийною машинами при повному завантаженні; не використовувати фосфатні (фосфонатні) миючі засоби, бо фосфати призводять до загрозливого «цвітіння» водойм;
віддавати перевагу душу замість ванної; вимикати воду під час чищення зубів; користуватися унітазом з двома режимами зливу; не засмічувати водойми побутовими відходами; не мити машини на берегах річок та озер.
Перегляньте разом із сім’єю цікавий та пізнавальний ролик про фосфати та зробіть висновки кожен для себе https://www.youtube.com/watch?v=2MYnNtNmCE0
Цікавинки про українські водойми можна побачити тут
https://www.youtube.com/watch?v=iBi9SSl2ioA
Ви не тільки зекономите власні кошти, а й подбаєте про майбутнє своїх дітей, які мають право пити чисту воду.
І пам’ятайте, що якісна вода - це основа вашого здоров'я.
|