A A A K K K
для людей із порушенням зору
Новобасанська громада
Чернігівська область, Ніжинський район

Поліцейський офіцер громади інформує

Дата: 22.04.2024 10:11
Кількість переглядів: 49

   Фото без опису

Останнім часом почастішали порушення правопорядку щодо несанкціонованого вивезення сміття, забруднення навколишнього середовища, незаконної вирубки лісів, а особливо спалювання сухої рослинності. 

📌Закликаємо бути небайдужими та оперативно повідомляти про вищезазначені правопорушення правоохоронним органам.

За шкоду завдану навколишньому природному середовищу та здоров’ю людей порушник може нести як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.

Згідно зі ст. 771 Кодексу України про адміністративні правопорушення випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 – 340 грн) і на посадових осіб – від п'ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850 – 1190 грн).

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 – 680 грн) і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1190 – 1700 грн).

Відповідно до ст. 245 Кримінального кодексу України – знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загальнонебезпечним способом – караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100 – 8500) або обмеженням волі на строк від двох до п'яти років, або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

Одним із методів утилізації може бути компостування – розкладання рослинних залишків з утворенням компосту – однорідної органічної маси, яку можна використовувати в якості добрив. Найціннішою характеристикою компосту, як добрива вважається вміст у ньому великої кількості хімічних елементів, необхідних рослинам для життя.

Подрібненні рослинні рештки можна використовувати для мульчування – вкривання поверхні ґрунту для його захисту від пересихання й перегрівання. З цією метою також використовують солому, перегній, мульч-папір тощо. Мульчування розглядається як спосіб поліпшення фізичних, агрономічних властивостей ґрунту та є ефективним засобом мінерального живлення сільськогосподарських рослин.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь